РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674055<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Alferova D. O. 
The synthesis of 3,5-dibromo-2-chlorobenzoic acid hydrazides as potential antituberculous drugs = Синтез гідразидів 3,5-дибром-2-хлоробензойної кислоти як потенційних протитуберкульозних засобів / D. O. Alferova, I. S. Gritsenko, A. O. Rebryk, N. P. Kobzar, O. O. Altukhov, O. V. Shapovalova, O. S. Kaliuzhnaia, M. M. Suleiman // Вісн. фармації. - 2017. - № 4. - С. 20-24. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Протитуберкульозні лікарські засоби (ЛЗ) використовуються впродовж цілого ряду десятиліть. У кожній країні, де проводяться дослідження, зареєстровано штами мікобактерій, стійкі до одного або декількох препаратів, що зумовлює виникнення туберкульозу з множинною лікарською стійкістю (МЛС-ТБ). Ці штами M. tuberculosis щонайменше не чутливі до ізоніазиду та рифампіцину - двох найпотужніших протитуберкульозних препаратів першого ряду. МЛС-ТБ можна лікувати і виліковувати, використовуючи препарати другого ряду. Однак такі варіанти лікування обмежені і вимагають проведення екстенсивної хіміотерапії (лікування тривалістю до двох років) препаратами, які відрізняються високою вартістю і токсичністю. У деяких випадках може розвиватися більш небезпечна лікарська стійкість. Туберкульоз з широкою лікарською стійкістю (ШЛС-ТБ) є більш важкою формою МЛС-ТБ, що викликається бактеріями, які не реагують на найефективніші протитуберкульозні препарати другого ряду, за яких у пацієнтів нерідко не залишається ніяких подальших варіантів лікування. Тому пошук та створення ЛЗ з протитуберкульозною активністю є актуальним. Мета роботи - синтез і дослідження дибромозаміщених похідних орто-хлоробензойних кислот як потенційних субстанцій з протитуберкульозною дією. Гідразиди 3,5-дибром-2-хлоробензойної кислоти одержували двома способами - гідразинолізом хлорангідридів відповідних кислот (спосіб 1) та взаємодією 3,5-дибром-2-хлоробензойної кислоти з гідразином за присутності карбонілдіімідазолу (спосіб 2). Встановлено, що синтез гідразидів способом 2 надає змогу одержувати цільові сполуки з більшим виходом. Висновки: згідно з даними літератури синтезовані сполуки є перспективними речовинами для фармакологічних досліджень на протитуберкульозну активність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3 + Л662.252.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського