РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674058<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Strus O. Y. 
Development of the composition and technology of a soap with sapropel = Розробка складу і технології мила з сапропелем / O. Y. Strus, N. P. Polovko, A. M. Filipska, O. V. Rekhletska // Вісн. фармації. - 2017. - № 4. - С. 35-40. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Гігієнічну обробку рук, що є ефективним засобом зниження поширення транзиторної мікрофлори, розглянуто як одну з найважливіших процедур для запобігання передачі інфекцій контактно-побутовим шляхом. Гігієнічна обробка рук є необхідною у закладах громадського харчування, лікувально-профілактичних закладах, для осіб зі зниженим імунітетом у період сезонних захворювань. Більшість антибактеріальних мил виготовлена на основі синтетичних поверхнево-активних речовин з використанням синтетичних антибактеріальних добавок: триклозану, триклокарбану, фарнезолу, бензалконію хлориду, піроктоноламіну. Тому актуальним є розробка мил, які у своєму складі містять речовини природного походження. Мета роботи - створення мила з сапропелем, яке б володіло антибактеріальним ефектом та задовільними сенсорними властивостями. Для виготовлення мила обрано кукурудзяну, рицинову олії та пальмове і кокосове масла та арганову олію. Омилення олій проводили розчином натрію гідроксиду. Якість одержаних зразків оцінювали за органолептичними та фізико-хімічними показниками (якісне число (маса жирних кислот у перерахунку на номінальну масу куска 100 г), масова частка вільного їдкого лугу, масова частка содопродуктів у перерахунку на Na2O, температура застигання жирних кислот (титр), масова частка хлориду натрію). За показниками числа омилення обраних компонентів жирової основи мила, яке містить 43,8 % пальмового та 25 % кокосове масло, 6,2 %, кукурудзяної та 25 % рицинової олії і забезпечує необхідні консистентні властивості, пластичність мила, високу розчинність і піноутворення в холодній воді, розраховували кількість лугу, необхідну для одержання мила. За результатами визначення споживчих властивостей мила обрано концентрацію ароганової олії. В результаті дослідження органолептичних і фізико-хімічних показників мила з 5 та 10 % сапропелю встановлено, що мило, одержане за холодним методом, відповідає нормам для мила марки "Спеціальне" з дезінфікуючими або лікувальними-профілактичними добавками. Висновки: запропоновано склад мила, що містить 5 та 10 % сапропелю. За лабораторних умов апробовано холодний і гарячий методи одержання мила з сапропелем. Встановлено, що зразки, одержані за допомогою холодного методу, відповідають вимогам нормативної документації на відміну від мила, одержаного за гарячим методом, яке має незадовільні органолептичні показники.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.813.1 + Л785.18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського