РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674121<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чаплинська Н. В. 
Хронічне обструктивне захворювання легень: позалегеневі прояви / Н. В. Чаплинська, В. Т. Рудник, Х. С. Симчич // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 4. - С. 154-159. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Остеопороз у пацієнтів із патологією бронхолегеневої системи пов'язаний з тим, що запальний процес має безпосередній вплив на кістковий метаболізм. Велика кількість прозапальних цитокінів, які виконують важливу роль у патогенезі обструктивних захворювань легень, бере участь у регуляції кісткової резорбції. Окрім цього, хворі на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) тяжкого і вкрай тяжкого ступеня згідно з рекомендаціями GOLD одержують інгаляційні глюкокортикостероїди (ГКС), а у разі неефективності інгаляційної ГКС-терапії хворим на ХОЗЛ призначають системні стероїди, що має небажаний вплив на стан кісткової тканини (КТ). Мета роботи - дослідити особливості порушень кісткового метаболізму у хворих на ХОЗЛ. Обстежено 26 чоловіків, хворих на ХОЗЛ III - IV стадії, груп C і D, віком 65,3 +- 3,15 р. Проводили спірографію, дослідження мінеральної щільності КТ, оцінювали десятилітній ризик остеопоротичних переломів за допомогою FRAX, визначали вміст кальцію, фосфору, лужної фосфатази в сироватці крові. За результатами лабораторних досліджень та денситометрії, у 84,6 % пацієнтів діагностовано наявність остеопенії. Середні показники T-критерію знаходилися в межах (-1,83 +- 0,17) SD і були значно нижчими, ніж у здорових (-0,56 +- 0,10) SD, (p << 0,001). Ступінь зниження мінеральної щільності КТ залежав від ступеня зниження ОФВ1 та стадії ХОЗЛ (r = 0,65; p << 0,01), а також від тривалості захворювання (r = -0,43; p << 0,01). Десятилітній ризик остеопоротичних переломів у хворих на ХОЗЛ виявився високим і становив 5,65 +- 1,63 %, на відміну від 2,13 +- 0,61 % (p << 0,001) у практично здорових осіб. Висновок: тяжкі функціональні порушення у разі ХОЗЛ, тривалий анамнез даного захворювання сприяють зниженню мінеральної щільності КТ та зростанню ризику остеопоротичних переломів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського