РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674134<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курін М. О. 
Концепція механізму та кінетики впливу механохемічних процесів на оброблення різанням / М. О. Курін, М. В. Сурду // Металлофизика и новейшие технологии. - 2017. - 39, № 3. - С. 401-424. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Висвітлено аспект розв'язання актуальної задачі пояснення процесів, що перебігають у зоні контакту поверхнево-активних речовин змащувально-охолоджувальних технологічних середовищ (ЗОТС) з ювенільною поверхнею (ЮП), а також розробки математичного моделю, що уможливлює оцінити величину зміни енергії деформування в результаті адсорбції. Представлено міркування стосовно причин зменшення роботи різання металів та енергії пластичної деформації за присутности ЗОТС. Висловлено припущення, що основною причиною є гідрування металу в процесі технологічної операції, а сам водень чинить найзначніший вплив на характер руйнування поверхневого шару деталів, розподіляючись, як і решта поверхнево-активних речовин (ПАР), нерівномірно - нагромаджуючись у пастках. Встановлено, що вільний водень у металі знаходиться в іонізованому стані, а його поведінка підкоряється законам руху зарядженої частинки. З використанням електро-дислокаційної аналогії, заснованої на подібності дислокації Вольтерри циліндричному конденсатору, сформульовано феноменологічний модель взаємодії ПАР ЗОТС з ЮП. Одержано залежності, котрі надають змогу зв'язати електричну природу ядра дислокації з механічними характеристиками матеріалу. На підставі теорії дисоціативної адсорбції прийнято залежність для розрахунку кількості молекул середовища, які надходять в одиницю часу до ювенільних ділянок поверхні, утворюваних під час диспергування оброблюваного металу в одиницю часу. Це уможливило розробку математичної моделі для розрахунку співвідношення роботи деформування елемента поверхневого шару оброблюваного матеріалу з адатомами та ЮП, а також густини дислокацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-1 + К207.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського