РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674326<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yanovska A. A. 
Synthesis and characterization of copper-loaded hydroxyapatite-alginate microspheres = Синтез та характеризація мікросфер гідроксиапатит-альгінат, збагачених міддю / A. A. Yanovska, S. B. Bolshanina, A. S. Stanislavov, V. N. Kuznetsov, A. B. Mospan, V. Yu. Illiashenko, Yu. V. Rogulsky, Ya. V. Trofimenko, S. N. Danilchenko // Хімія, фізика та технологія поверхні. - 2017. - 8, № 4. - С. 400-409. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мікросфери гідроксиапатиту (ГА) в альгінатній оболонці можна успішно застосовувати для контрольованого вивільнення лікарських засобів, факторів росту та антибактеріальних сполук. Гідроксиапатит є відмінним матеріалом для створення біоматеріалів завдяки своїй високій сорбційній ємності до іонів металів, низькій розчинності у воді, високій стабільності до окисників і відновників, низькій ціні та біосумісності. Альгінат натрію (Альг) використовується для утворення мікросфер завдяки його здатності до комплексоутворення з двовалентними катіонами (Cu<^>2+, Ca<^>2+ та ін.). Мікрогранули ГА/Альг-Cu одержано з використанням двох варіантів синтезу, і вони мають більш шорсткувату поверхню ніж мікросфери ГА/Альг-Ca, що покращує проліферацію клітин. Результати рентгенівської дифракції свідчать, що ГА є основною кристалічною фазою в отриманих мікросферах. Відповідно до результатів дослідження кінетики адсорбції, ГА вносить основний вклад у процес адсорбції йонів Cu<^>2+. Температура, збільшуючи швидкість процесу адсорбції, має незначний ефект на адсорбційну ємність ГА завдяки насиченню енергетично гетерогенних активних центрів на поверхні мікросфер йонами Cu<^>2+. Адсорбція йонів Cu<^>2+ мікросферами ГА/Альг має іонообмінний характер і становить близько 60 мг/г. Завдяки виходу іонів Cu<^>2+ отримані мікросфери мають антибактеріальний ефект на S. aureus та E. сoli в концентрації 6 мг/мл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.4 + Р.со3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського