РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674344<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поворознюк В. В. 
Українська версія FRAX - від створення до валідизації / В. В. Поворознюк, Н. В. Григор'єва, Й. А. Каніс, Е. В. МакКлоскі, Х. Йохансон // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2017. - № 4. - С. 84-92. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Мета роботи - розробити алгоритм оцінки 10-річного ризику переломів стегнової кістки (СК) та інших остеопоротичних переломів на підставі використання показників віку, індексу маси тіла та різних клінічних факторів ризику переломів із дослідженням показника мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) шийки СК або без нього. У процесі створення алгоритму використано дані щодо частоти остеопорозу та остеопоротичних переломів у різних країнах світу. Розробка алгоритму FRAX складалася з 2 етапів. Всім обстеженим виконували рентгенівську денситометрію з визначенням показників МЩКТ у різних ділянках скелету. 10-річний ризик усіх остеопоротичних переломів (FRAX-all) і переломів СК (FRAX-hip) визначали відповідно до двох методик залежно від використання показників МЩКТ. Проаналізовано зв'язки між показниками ризику всіх остеопоротичних переломів і переломів СК із застосуванням двох інструментів FRAX. Продемонстровано, що існує високий кореляційний зв'язок між показниками двох методик як у жінок, так і в чоловіків (для FRAX-all: r = 0,65; p = 0,00001; FRAX-hip: r = 0,49; p = 0,00001) у разі використання української моделі FRAX. Встановлено, що існують регіональні особливості формування та втрати кісткової тканини та ризику остеопоротичних переломів. Українська модель інструменту FRAX є першою вітчизняною моделлю прогнозування основних остеопоротичних переломів і переломів СК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40 + Р458.198.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського