РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674449<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельничук М. В. 
Особливості конструювання фронтальної групи зубів при лікуванні за допомогою повних знімних пластинкових протезів / М. В. Мельничук, В. І. Палійчук // Соврем. стоматология. - 2017. - № 2. - С. 58-61. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність ортопедичного лікування пацієнтів за допомогою повних знімних пластинкових протезів шляхом удосконалення способу конструювання фронтальної групи зубів з урахуванням закономірностей мовної артикуляції. Проведено оцінку вимови звуків "С", "Ш" на основі запису вимови тестових складів "ИС", "ИШ", у 44 хворих з повною втратою зубів. З них 12 осіб були запротезовані повторно і для 32-х осіб повні знімні пластинкові протези виготовлялись уперше. Якість вимови перевіряли з використанням розробленого спеціалізованого програмного забезпечення WavAnaliser v1.2, яке дозволяє реалізувати розрахунок оцінок ентропії та операції порівняння в автоматичному режимі з подальшим представленням результатів у вигляді цифрових наборів, зручних для графічного представлення та аналізу. Ентропійне значення вимови приголосних звуків "С" і "Ш" на клінічному етап і перевірки конструювання штучних зубних рядів, ортопедичне лікування яких проводилось повторно, становило 0,07 +- 0,006 і 0,06 +- 0,004 відповідно. Вони не потребували корекції та конструювання зубних рядів. Серед 32-х пацієнтів, для яких ортопедичні конструкції виготовлялись уперше, у 27 осіб (84 %) ентропійне значення "С" і "Ш" не перевищувало 0,1. У 5-ти випадках (16 %) ентропійне значення вимови приголосних звуків "С" і "Ш" коливалось від 0,12 до 0,33 і від 0,12 до 0,41 відповідно. У цих осіб проводили корекцію конструювання фронтальної групи зубів, оскільки відхилення від прямої було досить суттєвим і суб'єктивно вимова звуків "С" і "Ш" була ускладненою, спотвореною. Висновки: активна фонетична участь хворого у виготовлені протезів на етапі перевірки постановкки штучних зубів на твердому базисі й використання ентропійної оцінки вимови приголосного звуку сприяє швидшій мовній адаптації до протезів у процесі їх виготовлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського