РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674476<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Заболоцька Т. М. 
Кліматологічна оцінка циркуляційних процесів у Північній півкулі та їх вплив на температурний режим / Т. М. Заболоцька, В. М. Шпиг // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2017. - № 3. - С. 23-32. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Глобальне потепління на земній кулі фіксують вже чотири десятиліття (з 1976 р. до теперішнього часу). Основними причинами його виникнення та тривалого існування називають спільний вплив антропогенного фактору, геофізичних та циркуляційних процесів. Представлено реферативний огляд досліджень різних індексів циркуляції та їх вплив на температурний режим в період глобального потепління. Для Атлантико-Європейського регіону характерні такі коливання циркуляції: NAO - Північно-Атлантичне, EA - Східно-Атлантичне, ЕA-WR - Східно-Атлантичне - Західно-Російське, SCAND - Скандинавське, Pol - Полярно-Євразійське. Зосереджена увага на складних взаємозв'язках різних індексів циркуляції. Показано, що причини мінливості циркуляційних процесів, особливо екстремальних викидів в останні десятиліття, поки що не визначені. Нещодавні дослідження (після 2012 р.) мінливості температури свідчать, що зміни температури стали незначущими, тобто глобальне потепління призупинилося. Вплив циркуляційних процесів на окремі регіони Північної півкулі різний, тому необхідно продовжувати дослідження, використовуючи тривалі гомогенізовані ряди вимірів температури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д247.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського