РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000674483<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пясецька С. І. 
Тенденції у змінах кількості випадків відкладень ожеледі на території України протягом ожеледного періоду 2001 - 2015 рр. відносно стандартної кліматологічної норми 1961 - 1990 рр. / С. І. Пясецька, О. А. Щеглов // Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія. - 2017. - № 3. - С. 95-104. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Мета дослідження - встановити тенденції у розподілі середньої кількості випадків відкладень ожеледі протягом ожеледного періоду на території України протягом останніх 15 років (2001 - 2015), які відображають його сучасний стан відносно стандартної кліматологічної норми 1961 - 1990 рр. Здійснено порівняння середньої кількості випадків відкладень ожеледі протягом ожеледного сезону на сучасному етапі зміни клімату 2001 - 2015 рр. відносно аналогічного періоду стандартної кліматологічної норми 1961 - 1990 рр. Виявлено тенденції у розподілі цього показника на території України у вигляді районів із їх додатними та від'ємними відхиленнями. Встановлено, що на території України протягом останніх 15 років переважають від'ємні відхилення, проте виявлено території, де спостерігається тенденція до збільшення таких відкладень, про що свідчать чітко виражені осередки додатних відхилень. Найбільші з них спостерігаються на північному заході та заході країни - півночі Волинської та у Рівненській областях. Окремими ізольованими ареалами вони представлені на півдні Львівської та Тернопільської областей, південному заході Івано-Франківської, півночі Чернівецької, північному сході Закарпатської областей, північному заході Житомирської області. На півночі такий осередок спостерігається на півночі та північному сході Чернігівської та Сумської областей та на північному сході Харківської області. На сході додатні відхилення спостерігались на півночі та сході Луганської області. У центрі країни вони представлені переважно окремими невеликими ареалами на заході Вінницької, північному заході та сході Кіровоградської, заході та у центрі Полтавської, півдні та південному сході Дніпропетровської областей. Виражені осередки додатних відхилень спостерігаються на південному заході Одеської, півдні Херсонської та Запорізької областей, у окремих місцях північної частини Криму. Отримані результати можуть бути використані як довідковий матеріал для планування різних видів виробничої діяльності та впровадження адаптаційних заходів для запобігання появі небезпечних ситуацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д241.657

Шифр НБУВ: Ж70590 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського