РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675136<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Антоненко М. Ю. 
Субстантивний погляд на етіологію та патогенез червоного плоского лишаю та його роль в оптимізації лікування / М. Ю. Антоненко, А. М. Парій, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова // Соврем. стоматология. - 2016. - № 4. - С. 16-19. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - провести субстантивну оцінку за показниками ротової рідини, імунологічної реактивності та місцевого імунітету у хворих з різними формами червоного плоского лишаю (ЧПЛ). Використані клінічні та імунологічні методи дослідження 59 хворих на ЧПЛ з гіперкератозною та ерозивною формами та 35-ти осіб контрольної групи. Об'єктом імунологічних досліджень було вибрано ротову рідину, визначали вміст сироваткових імуноглобулінів IgA, IgM, IgG, концентрацію циркулюючих імунних комплексів, рівень секторних імуноглобулінів А та лізоциму. Виявлено відхилення і зниження показників сироваткових Ig усіх класів у ротовій рідині, яке прямо корелює з накопиченням циркулюючих імунних комплексів у ротовій рідині на тлі зменшення концентрації в ній IgА та лізоциму при ерозивній формі ЧПЛ СОПР і червоної облямівки губ, порівняно з ізольованим ураженням порожнини рота, а також перебігом ЧПЛ у типовій (гіперкератозній) формі. Висновки: установлено ключову роль дефекту місцевого імунітету в розвитку ЧПЛ та його підвищення при ерозивній формі, асоційованій з поширеним ураженням червоної облямівки губ. Виявлені зміни місцевого імунітету слугують обгрунтуванням включення в базисну терапію ЧПЛ засобів, які сприяють елімінації комплексу антиген-антитіло-комплемент, як патогенетично спрямованої на оптимізацію лікування з пролонгацією періоду ремісії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського