РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675413<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шуляк М. Л. 
Вибір оптимального режиму функціонування агрегату на основі динамічних параметрів / М. Л. Шуляк // Інженерія природокористування. - 2015. - № 2. - С. 85-91. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Необхідність вибору оптимального режиму функціонування МТА є однією з важливих задач сучасної науки. З великою ймовірністю можливо стверджувати, що методи оцінки тягово-динамічних і економічних властивостей потребують змін за умов сучасного тракторобудування. Рух агрегату, що встановився, розглядається в багатьох наукових роботах, без врахування, як коливання швидкості, так і наявність прискорення при виконання технологічних операцій. Підхід до вибору режиму роботи МТА на основі статичних тягових або експлуатаційних характеристик свідомо вносить великі помилки, і як результат призводить до неможливості теоретичної оцінки оптимального режиму роботи МТА. Рушійна сила, що створюється двигуном і взаємодією ходової частини з грунтом, коливається. Це обумовлено коливаннями крутного моменту двигуна, із-за нерівномірності подання палива і інших чинників, але головним чином змінами властивостей грунту в часі і просторі (шляху). Це змінні зчіпні властивості грунту, її щільність, вологість, різний макро- і мікрорельєф і так далі. Рух, що встановився, треба розглядати як послідовність прискорень і уповільнень МТА. Надлишок або запас потужності використовується для розгону МТА. Оскільки додаткове підвищення швидкості веде до зростання опору і погіршення якості технологічної операції, можна стверджувати, що частина потужності витраченої двигуном на розгін МТА буде безповоротно втрачена. Для вибору оптимального режиму роботи МТА необхідно оцінювати динамічні втрати при русі, що встановився, виникаючі при коливанні дійсної швидкості руху і динамічної складової буксування. Для МТА, в складі яких функціонують машини змінної маси, запропонований динамічний метод, дозволить контролювати зміну режимів під час виконання технологічних операцій, та без втрати якості операції досягти більш ефективного їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-901

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського