РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675633<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малий Д. Ю. 
Оцінка терапевтичної ефективності препаратів вітаміну D3 в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту, асоційованого з поєднаною ендокринною патологією, за показниками стану імунної системи / Д. Ю. Малий, Ю. І. Комісаренко, М. Ю. Антоненко, Н. А. Зелінська, О. А. Значкова // Соврем. стоматология. - 2017. - № 4. - С. 27-31. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Актуальність дослідження обумовлена високою поширеністю генералізованого пародонтиту, асоційованого з ендокринною патологією, зокрема, цукровим діабетом типу II та автоімунним тиреоїдитом, які, у свою чергу, посідають провідну позицію серед ендокринологічних захворювань. Мета роботи - визначення ефективності застосування препаратів вітаміну D3 в комплексному лікування хворих на генералізований пародонтит, асоційований із цукровим діабетом типу II та гіпотиреозом внаслідок автоімунного тиреоїдиту за показниками імунного статусу. У дослідженні взяли участь 87 осіб з генералізованим пародонтитом, асоційованим з поєднаною ендокринною патологією, з визначеним недостатнім рівнем забезпеченості вітаміном D3 (за імуноферментним методом кількісного визначення і Kit 25-OH D IDS OCTEIA (Immunodiagnostik, Bensheim and Biomedica, Відень, Австрія). Досліджено показники імунної системи і цитокіни Th1-профілю (ІНФ-<$E gamma>, TNF-<$E alpha>, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-12), Th2-профілю (ІЛ-4, ІЛ-5) та ІЛ-10 і ІЛ-17. Препарати вітаміну D3 включали у схему лікування 57-и хворих на ГП, контролем слугували результати дослідження 30-ти осіб, у лікуванні яких препарати вітаміну D3 не застосовували. Вихідний рівень показників імунного статусу пацієнтів з ГП, асоційованим із цукровим діабетом типу II та автоімунним тиреоїдитом, свідчить про достовірне збільшення фонової концентрації цитокінів Th1-профілю (ІНФ-<$E gamma>, TNF-<$E alpha>, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-12) і зменшення Th2-профілю (ІЛ-4, ІЛ-5), а також ІЛ-10 та ІЛ-17. У результаті застосування препарату вітаміну D3 в комплексному лікуванні хворих на ГП за схемою: два курси (по два місяці кожний) з інтервалом не менше ніж три місяці (за виключенням літнього періоду) по 2000 - 4000 МО/день, залежно від ступеня важкості захворювань та вихідного рівня 25(ОН)D3 можна засвідчити, що запропонована схема призначення вітаміну D3 мала достовірний корегуючий вплив на баланс цитокінів в крові хворих на генералізований пародонтит з поєднаною ендокринною патологією. Висновки: включення у схему комплексного лікування генералізованого пародонтиту препарату вітаміну D3 у порівнянні із традиційною терапією забезпечувало зниження концентрації прозапальних цитокінів ІНФ-<$E gamma>, TNF,-<$E alpha>, ІЛ-2, ІЛ-6, ІЛ-12 - підвищення фонового рівня цитокінів ІЛ-4, ІЛ-5, ІЛ-10 та ІЛ-17. Одержані дані свідчать про достовірно корегуючий вплив препаратів вітаміну D3 на баланс цитокінів у хворих на ГП, асоційований з цукровим діабетом II типу та автоімунним тиреоїдитом, що, на тлі нормалізації імунного статусу пацієнтів, створює умови для збільшення періоду ремісії та стабілізації дистрофічно-запального процесу в пародонті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5 + Р415-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського