РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675913<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Філімонов Ю. В. 
Дослідження змін мінерального складу слини при апаратному лікуванні зубощелепних аномалій у дітей / Ю. В. Філімонов, А. В. Пачевська, Н. В. Драчук // Новини стоматології. - 2017. - № 3. - С. 92-95. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - провести порівняльне вивчення рівнів кальцію та фосфору в слині дітей при ортодонтичному лікуванні незнімними та знімними апаратами. Матеріалом для дослідження слугувала ротова рідина. Проаналізовано свіжозібрані зразки ротової рідини. До контрольної групи 1 увійшли здорові діти без зубощелепних аномалій, ознак запального процесу в порожнині рота і захворювань шлунково-кишкового тракту. Дослідницьку групу 2 і 3 становили пацієнти, у лікуванні яких застосували незнімну і знімну ортодонтичну апаратуру (30 пацієнтів віком 7 - 18 років). Слину збирали на початку встановлення ортодонтичної апаратури (у перший день звертання у поліклініку), через 3 і 6 місяців лікування. При оцінці змішаної нестимульованої слини у дітей контрольної групи встановлено, що рівень досліджених неорганічних елементів варіював. Статистично значущих відмінностей не відзначали. Співвідношення кальцію до фосфору за період спостереження становило приблизно 1:3 як у хлопчиків, так і у дівчат. Використання незнімної ортодонтичної апаратури приводило до суттєвого зростання рівня загального кальцію та зниження рівня фосфору. У хлопчиків рівень загального кальцію через 3 місяці спостереження був вищим у 3 рази, а у дівчат - у 2,5 раза, порівняно з початком лікування. Рівень фосфору знизився у хлопчиків на 15 %, а у дівчат - на 5 %. Через 6 місяців спостереження рівень досліджуваних мікроелементів відрізнявся від початкового: кальцій у хлопчиків був вищим у 2,7 раза, а у дівчат - у 2 рази. Рівень фосфору у хлопчиків знизився від початкового рівня на 5 %, а у дівчат - на 11 %. Співвідношення кальцію та фосфору у хлопчиків та дівчат на 3-му та на 6-му місяцях лікування становило приблизно 2:1. Лікування зубощелепних аномалій знімною апаратурою порушувало мінеральний баланс, але не так агресивно, як незнімна техніка. Так, у хлопчиків та дівчат рівень кальцію через 3 місяці спостереження був вищим у 2 рази, а рівень фосфору у хлопчиків підвищився на 14 %, а у дівчат зріс у 1,2 раза. Через 6 місяців спостереження досліджувані мікроелементи відрізнялись від початкових: рівень кальцію у хлопчиків був вищим від попередніх значень лише на 57 %, а у дівчат лише на 28 %; рівень фосфору у хлопчиків зріс на 9 %, а у дівчат - на 16 %. Висновки: у дослідженні встановлено, що ортодонтичне лікування зубощелепних аномалій спричиняє порушення мінерального обміну. Виявлено збільшення загального рівня кальцію в слині дітей з апаратним лікуванням, що відображає процеси втрати кальцію з тканин зубів. Порушення кальцій-фосфорного балансу (а саме збільшення співвідношення кальцій/фосфор) призводить до розладу мінералізації емалі і знижує резистентність тканин зуба до несприятливих впливів ротової рідини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050-5 + Р733.668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського