РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000675916<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярова С. П. 
Диференційований підхід до оперативного лікування пришийкових уражень твердих тканин зубів / С. П. Ярова, І. І. Заболотна // Новини стоматології. - 2017. - № 3. - С. 84-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати диференційований підхід до оперативного лікування пришийкових уражень твердих тканин зубів залежно від глибини мікротріщин емалі. Мікротвердість визначали у зовнішніх, серединних та внутрішніх шарах дентину вестибулярної поверхні зразків, а також у ділянці коронкової і ясенної поверхонь клиноподібного дефекту, оклюзійної і приясенної стінок пришийкового карієсу (С. М. Ремизов, 1965). Міцність дентину коронкової поверхні клиноподібного дефекту зубів із II типом мікротріщин була вищою, ніж ясенної поверхні, на 15,2 +- 8,2 %. У зразках із III типом, навпаки, показники ясенної поверхні на 16,5 +- 5,8 % були вищими ніж коронкової. На оклюзійній і приясенній стінках каріозного процесу спостерігали вищу мікротвердість зубів із микротріщинами II типу та нижчу - за наявності глибоких дефектів емалі III типу, проте, різниця не була достовірною, як і у зразках із клиноподібними дефектами (p >> 0,05). Висновки: у зубах із пришийковим карієсом профілактичне розширення приясенної стінки пропонуємо проводити за наявності на вестибулярній поверхні дефектів емалі, які визначаються неозброєним оком при звичайному освітленні (III тип), а оклюзійної стінки - визначенням мікротріщин з використанням додаткового освітлення або барвників (II і I типи, відповідно). У зубах із клиноподібним дефектом максимальне розширення необхідно проводити у ділянці коронкової поверхні в разі наявності мікротріщин емалі III типу, і в зоні ясенної поверхні - дефектів I та II типів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського