РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676298<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ясенчук І. В. 
Психологічні особливості типів і компонентів любові в шлюбному партнерстві / І. В. Ясенчук // Психол. перспективи : зб. наук. пр.. - 2017. - Вип. 29. - С. 256-266. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено теоретичний аналіз компонентів і типів любові в психологічних дослідженнях. Обгрунтовано актуальність поняття "любов" і її ролі в таких соціальних інститутах та проявах, як релігія, мораль, сім'я, шлюб. Описано типології любові Т. Кемпера, Р. Стернберга, Р. Хетфільда, Е. Фромма. Для визначення типів любові та її основних компонентів використано такі методи, як бесіда, анкетування, опитувальник "Трикутні шкали любові" Р. Стернберга. Виявлено, що серед компонентів любові в шлюбному партнерстві найбільш виявлені інтимність і виконання обов'язків. Компонент пристрасть спостерігається в значно меншої частини подружжів. Досліджено, що шлюбні партнери характеризуються наявністю п'яти типів любові - досконала любов, симпатія, беззмістовна любов, любов-дружба, вигадана любов. Романтична й палка любов у цьому дослідженні не виявлені. З'ясовано, що більша частина досліджуваних характеризується таким типом любові, як любов-дружба. У своїх відносинах такі шлюбні пари проявляють розуміння, щирість, відповідальність, але значно менше відчувають романтизм і пристрасть. Четверта частина нашої вибірки характеризується досконалою любов'ю, тобто в них найповніше реалізують і розвиваються цінності любові, які забезпечують духовний, моральний та фізичний комфорт у шлюбі. Незначній кількості досліджуваних притаманна беззмістовна любов, симпатія, вигадана любов та відсутність любові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського