РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kirikova T. A. 
On the diet and foraging strategy of tundra waders at Sivash = До питання про живлення та кормову стратегію тундрових куликів на Сиваші / T. A. Kirikova // Вестн. зоологии. - 2017. - 51, № 6. - С. 509-516. - Бібліогр.: 515 назв. - англ.

Живлення куликів водними безхребетними, інтенсивність і ефективність кормодобування вивчалися в лагунах Сивашу протягом 1995 - 2002 рр. на прикладі шести видів (217 птахів). Склад кормів значно варіював і включав від насіння рослин до різних видів водних і грунтових організмів. Основу раціону на Східному Сиваші становили поліхети (Polychaeta), а на Центральному Сиваші - ракоподібні (Crustacea) і личинки хірономід (Insecta). Інтенсивність годування птахів залежала від кількості основного корму і розмірів об'єктів, що поїдаються. Досліджувані види куликів було розподілено на "зондувальників" і "збирачів" корму. Найвища інтенсивність годування серед "зондувальників" і "збирачів" спостерігалася в лагунах Сивашу на кормових полях з високою чисельністю личинок хірономід (Chironomidae), а найнижча - на кормових полях з поліхетами-гедісте (Hediste diversicolor). Ефективність годування куликів була пов'язана з високою щільністю і доступністю кормових об'єктів: на Центральному Сиваші - личинок хірономід і артемії (Artemia salina); на Східному Сиваші - поліхет і личинок хірономід. Результати аналізу шлунків куликів, а також одержані кореляційні залежності вказують на детермінуючу роль поліхет, молюсків, артемії і личинок хірономід у кормовій поведінці та розміщенні досліджуваних видів куликів на місцях міграційних зупинок Азово-Чорноморського регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.1 + Е60*805.7*803.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського