РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Olali N. V. 
Mathematical modelling of the elastic behavior of structured geophysical media = Математичне моделювання пружної поведінки структурованих геофізичних середовищ / N. V. Olali, D. B. Vengrovich, M. P. Malezhyk // Геофиз. журн.. - 2017. - 39, № 5. - С. 92-104. - Бібліогр.: 104 назв. - англ.

З точки зору сучасної нелінійної геофізики неоднорідність, наявність ієрархічної блокової структури, анізотропія є визначальними властивостями природного середовища, зокрема земної кори. Багато досягнень сучасної теорії самоорганізації в геофізиці грунтуються на вже споруджуваних базових моделях структурованих середовищ. Структура грає ключову роль в динаміці земної кори, вона має велике значення для виникнення тектонічних напружень, їх локалізації і наступних процесів їх вивільнення. Як показано в роботі [Старостенко и др.. 2001 ], такі структуровані середовища необхідно описати на мікро-, мезо- і макрорівнях у межах моделей взаємодіючих блоків, які надають змогу достовірно описати такі тектонічні процеси, як формування і еволюція рифтових осадових басейнів, стиснення земної кори в зонах субдукції [Венгрович, 2017], соляну тектоніку [Венгрович, 2010]. Використовувані підходи для розрахунку динаміки величезного числа взаємодіючих блоків дуже затратні. Запропоновано математичну модель пружної поведінки сгруктурованого геофізичного середовища, що надає змогу у певних випадках одержати аналітичні залежності між її пружними параметрами і структурою. Середовище описано у першому наближенні твердою матрицею з включенням гранул з іншими реологічними властивостями. Наведено числові (модель МСЕ) і аналітичні розрахунки полів напружень в реальних середовищах для моделей з внутрішньою періодичною структурою, порівняння яких підтверджує широкі межі застосування запропонованої аналітичної моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.1 + Д39

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського