РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676708<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Brodskiy N. 
Using inverse filtering to increase the resolution IR images = Використання методу зворотної фільтрації для підвищення роздільної здатності ІЧ-знімків / N. Brodskiy, P. Kondrato, A. Oganesyan, V. Tkachenko // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2017. - Вип. 85. - С. 36-41. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Мета роботи - підвищення роздільної здатності ІЧ-знимків, одержаних у результаті моніторингу теплових об'єктів. Відомо, що жодна оптична система не може дати на ПЗЗ-матриці точкове зображення теплового об'єкта. Замість цього, формується дифракційне зображення плями, що призводить до значного погіршення якості теплового зображення. Зменшити вплив дифракції - це нагальне завдання системи формування та оброблення корисного сигналу. Для досягнення цієї мети запропоновано використання методу зворотної фільтрації, що надає можливість, знаючи функцію розсіювання точки (ФРТ) оптичної системи, обумовленої явищем дифракції, значно зменшити її вплив на якість одержаного теплового зображення. У системі оптика - комп'ютер оптичне зображення проектується на ПЗЗ-матрицю, де ФРТ представлено вже в цифровій формі. Метод заснований на зворотній фільтрації [Рабинер и другие, 1978]. Вважається, що розмиття - це необоротна операція та інформація безповоротно втрачається, тому що кожен піксель перетворюється на пляму, - все змішується. Показано, що вся інформація просто перерозподіляється відповідно до ФРТ і може бути однозначно відновлена з деякими застереженнями. Запропонована методика використання алгоритму зворотної фільтрації надає змогу подолати обмеження, які накладаються оптичною системою. Запропоновано для визначення впливу величин ФРТ на роздільну здатність системи моніторингу використати спеціально розроблені цифрові міри та програму двовимірної згортки (конволюції) цих зображень з ФРТ. Розроблено алгоритм зворотної фільтрації (деконволюції) разом з іншими методами (наприклад, субпіксельної обробки) можна з успіхом використати під час оброблення ІЧ-знимків, одержаних у результаті дистанційного моніторингу теплових об'єктів. Метод деконволюції надає змогу подолати обмеження на роздільну здатність, які накладаються оптичною системою в ІЧ-діапазоні. Це призводить, за відсутності шуму, до точного відтворення вхідного зображення теплового об'єкта, незалежно від діаметра світової плями. Визначальне значення, має відмінність значень ФРТ оптики та ФРТ моделі, які використовувались під час реалізації програм конволюції та деконволюції. Особливо важливі результати дії методу зворотньої фільтрації за умов дії шумів на тепловому зображенні та в каналі передачі даних. Визначено величину відношення сигнал/шум, за якого спотворення рахуються, як незначні. Водночас має значення, як показують дослідження, величина плями ФРТ об'єктива. Розглянуто питання застосування запропонованого методу зворотної фільтрації у разі невизначеності даних об'єктиву, який використовувався під час теплового моніторингу, що часто трапляється в практиці оброблення теплових знімків, наявних у користувача. Всі отримані результати перевірено на імітаційних моделях, в чому і полягає додаткова новизна та практична значущість отриманих результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З996

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського