РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676713<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tokar O. 
Application of satellite images for the estimation of forest inventory indices = Використання супутникових знімків для оцінювання таксаційних показників лісових насаджень / O. Tokar, M. Korol, S. Havryliuk, A. Cunjak // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2017. - Вип. 85. - С. 84-93. - Бібліогр.: 91 назв. - англ.

Мета роботи - оцінка стану лісових насаджень за матеріалами космічних знімків і статистичної інвентаризації, порівняння отриманих результатів (лісівничо-таксаційних показників) із матеріалами лісовпорядкування. Для дослідження таксаційних показників деревостанів використано матеріали дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Лісівничо-таксаційну оцінку деревостанів НПП "Сколівські Бескиди" та уточнення контурів масивів здійснено з використанням космічних знімків Landsat ETM+ із розрізнювальною здатністю 30 м, а для перевірки - зображення Quick Bird - відповідно 0,6 м. Для проведення дешифрування за алгоритмом мінімальної відстані досліджено деревостани на тестових ділянках (пробних площах), які закладали по перетинах растрової сітки з кроком 300 м у вертикальному та горизонтальному напрямку, яку згенеровано у програмному продукті QGIS. Визначення основних лісівничо-таксаційних показників здійснено згідно з прийнятими у лісовій таксації та лісовпорядкуванні методиками. Описано застосування космічних знімків для дослідження лісових насаджень. Використано сучасні підходи та новітні технології для дослідження лісових ресурсів, що надало змогу провести адекватну оцінку меж ділянок лісової рослинності фрагменту Сколівського лісництва НПП "Сколівські Бескиди" Львівської області та уточнити їх контури з використанням космічних знімків. Обчислено різницю площ за електронними картами та за матеріалами лісовпорядкування. Адаптовано алгоритм використання матеріалів ДЗЗ для виділення меж таксаційних виділів. За результатами проведеної інвентаризації на дослідних ділянках здійснено порівняння основних таксаційних показників із матеріалами повидільної бази даних лісовпорядкування та визначено відхилення. Отримані дані та алгоритм можна використати для створення цифрових карт насаджень, туристичних карт парку, розподілу на функціональні зони тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.8 + П362

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського