РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676828<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дрогомирецька Н. В. 
Ендотеліальна дисфункція в патогенезі хронічних запальних процесів внутрішніх статевих органів у жінок / Н. В. Дрогомирецька, Н. І. Геник // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 4. - С. 12-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити зміни функціональної активності ендотелію та плазмово-коагуляційної ланки гемостазу в жінок з хронічними запальними процесами внутрішніх статевих органів (ХЗПВСО) з та без варикозного розширення вен малого тазу (ВРВМТ). Обстежено до та після лікування 68 жінок з ХЗПВСО на фоні ВРВМТ (I група); 52 жінки - з хронічними запальними процесами органів малого тазу без варикозного розширення вен малого тазу (II група); 30 - практично здорових жінок (група контролю). Вік жінок становив від 18 до 45 років. Всі пацієнтки досліджуваних груп одержували запропоноване авторами лікування, що включало діосмінвмісний флеботротропний препарат нормовен по 500 мг двічі в день у безперервному режимі та донатор оксиду азоту тіворгін аспартат по 5 мл тричі в день per os курсами 14 днів кожного місяця протягом шести місяців. Визначення концентрації ендотеліну- 1, простацикліну виконували за імуноферментним методом за допомогою набору реактивів фірми "Biomedica" (Австрія), визначення D-дімерів у плазмі крові проводилося латекс-тестом фірми "Органон-техніка". У жінок з ХЗПВСО з та без ВРВМТ констатували підвищення продукції ендотеліну - 1, який має проагрегантну та прозалальну дію. Одночасно відмічали зниження синтезу простацикліну, який володіє антиагрегантними властивостями. Під час оцінки показників коагутограм у пацієнток досліджуваних груп виявлено схильність до гіперкоагуляції, про що свідчать збільшення рівня фібриногену та підвищення показника фосфоліпід залежних тестів коагуляції. Зниження відсотка фібринолітичної активності крові та збільшення у плазмі крові концентрації молекулярного маркеру тромбофілії Д-дімеру, можна розцінювати як активацію внутрішньосудинної коагулопатії та наявність дизфункції ендотелію. Висновки: проведені дослідження констатували ендотеліальну дисфункцію та порушення плазмово-коагуляційної ланки гемостазу в обидвох досліджуваних групах; після проведеного лікування спостерігали покращання функціональної активністі ендотелію та нормалізацію основних показників плазмово-коагуляційної ланки гемостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського