РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676832<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітіна І. Н. 
Застосування неінвазивного серкляжу у поєднанні з мікронізованим прогестероном при невиношуванні багатоплідної вагітності / І. Н. Нікітіна, А. В. Бойчук, В. К. Кондратюк, Т. В. Бабар // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 4. - С. 26-30. - укp.

Наведено результати комбінованого методу лікування та профілактики невиношування в жінок з багатопліддям та високим ризиком загрози переривання вагітності шляхом застосування розвантажувальних акушерських песарїів у поєднанні з мікронізованим прогестероном. Про ефективність даного методу свідчить швидке усунення клінічних симптомів загрози переривання вагітності, прискорення регресу ультразвукових маркерів, зменшення кількості ускладнень вагітності та скорочення термінів перебування в стаціонарі. Мета дослідження - оцінити ефективність застосування розвантажувальних акушерських пессаріїв у комбінації з мікронізованим прогестероном у жінок з багатоплідною вагітністю та високим ризиком невиношування. Проаналізовано 120 випадків багатоплідної вагітності з ознаками невиношування у термінах 16 - 28 тиж. Першу групу обстежуваних, складали 40 вагітних з двійнею, котрим у схемі лікувально-профілактичних заходів було запропоновано застосування розвантажувального акушерського песарія у поєднанні з безперервною терапією натуральним мікронізованим прогестероном до терміну 36 тиж вагітності. До другої групи увійшло 40 вагітних з двійнею, котрим було накладено шов на шийку матки з приводу істміко-цервікальної недостатності та застосовувались короткотривалі курси терапії гестагенами. Контрольну групу склали 40 вагітних з двійнею у терміні 16 - 28 тиж вагітності, яким проводилась терапія з загрози невиношування вагітності згідно з чинними клінічними протоколами (Наказ МОЗ України № 624). Було проведено аналіз перебігу вагітності, пологів, післяпологового періоду та стан неонатальної адаптації в обстежуваних групах. В I групі обстежуваних термінові пологи віщдбулися у 34 (85 %) випадках, у II групі - у 29 (72,5 %) випадків, у контрольній - 25 (62,5 %) випадках. Розродження шляхом кесарського розтину було проведено у 7 (17,5 %) вагітних I групи, у 9 (22,5 %) пацієнток II групи та у 11 (27,5 %) вагітних контрольної групи. Під час вивчення стану неонатальної адаптації новонароджених обстежуваних груп, було одержано наступні результати. Середня вага новонароджених I групи склала 3245 +- 280 г, у 11 групі 2865 +- 365 г, у контрольній групі - 2975 +- 325 г (p >> 0,05). Оцінка стану новонароджених за шкалою Апгар, відповідно на 1-й та на 5-й хвилинах, була відповідно: у новонароджених I групи 7,5 +- 1,4 та 8,4 +- 1,3 бала, у II групі - 7,3 +- 1,6 та 8,2 +- 1,1 бала, у контрольній групі - 7,2 +- 1,6 та 8,6 +- 1,2 (p1 - p2 >> 0,05). Висновки: комплексна профілактика невиношування за багатоплідної вагітності, що поєднує застосування атравматичного серкляжу шийки матки за допомогою розвантажувальних акушерських пессаріїв з препаратами прогестерону надає змогу пролонгувати вагітність, запобігати розвиткові передчасних пологів, сприяє покращанню перинатальних показників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського