РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676833<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остафійчук С. О. 
Динаміка гестаційного збільшення в вазі у жінок з різною масою тіла до вагітності / С. О. Остафійчук // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 4. - С. 30-33. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Міжнародні та вітчизняні протоколи регламентують гестаційне збільшення маси тіла (ГЗМТ) залежно від індексу маси тіла (ІМТ) до вагітності. Недостатнє зростання у вазі збільшує частоту народження маловагових дітей, а надмірна надбавка асоціюється з макросомією, затримкою надлишкової ваги в післяпологовому періоді, розвитком ожиріння. Мета дослідження - встановити динаміку гестаційного збільшення маси тіла в жінок з різною вагою до вагітності. Обстежено 219 вагітних жінок з різною прегравідарною масою тіла. У 45 ((20,5 +- 2,7) %) пацієнток діагностовано недостатню, у 100 ((45,7 +- 3,4) %) - нормальну та в 74 ((33,8 +- 3,2) %) - надмірну надбавку маси тіла за період вагітності. Проводили антропометрію, зважування на електронних вагах, замір зросту за допомогою ростоміра, розраховували ІМТ за формулою Кетле (1865) та ГЗМТ в кожному триместрі вагітності. Одержаний цифровий матеріал обробляли статистично з використанням комп'ютерної програми "Statistica 5.5". Встановлено, що чим більший ІМТ до вагітності, тим менше збільшення у вазі впродовж гестаційного періоду r = -0,25 (p << 0,001). Найбільшу надбавку у вазі мають жінки з нормальною вихідною масою, у той час як вагітні з ожирінням мають мінімальні значення. Однак чим нижча маса пацієнтки перед вагітністю, тим вищий ризик патологічно недостатнього ГЗМТ, а у жінок з надлишковою масою і ожирінням більший відсоток надмірної ваги впродовж гестаційного періоду. Динаміка збільшення маси тіла в час вагітності демонструє, що дефіцит або відсутнє зростання маси тіла в першому триместрі асоціюється з недостатньою надбавкою до кінця вагітності r = 0,58 (p << 0,001). І навпаки, різкий початок надмірного зростання у вазі до 12 тиж вагітності призводить до подальшого надлишкового ГЗМТ r = 0,77 (p << 0,001). Висновки: маса тіла до вагітності є незалежним детермінантом ГЗМТ. Надбавка ваги в рекомендованих межах не призводить до ожиріння в жінок всіх груп, тоді як патологічно низьке та високе ГЗМТ призводить до неадекватного нагромадження жирової тканини, що негативно впливає на метаболізм материнського та плодового організмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського