РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676834<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Швед М. І. 
Кардіореабілітація хворих на гострий коронарний синдром, яким проведено реваскуляризацію коронарних артерій / М. І. Швед, Л. В. Цуглевич, І. Б. Киричок, Т. В. Бойко, Л. В. Левицька // Галиц. лікар. вісн.. - 2017. - 24, № 4. - С. 34-38. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У хворих на гострий коронарний сидром (ГКС), яким проведено реваскуляризацію коронарних артерій в післяопераційному періоді, часто розвиваються порушення процесів гемодинаміки та варіабельності ритму серця. Мета роботи - оптимізувати методику кардіореабілітації шляхом індивідуалізації фізичних навантажень залежно від стану систоло-діастолічної дисфункції лівого шлуночка та варіабельності ритму серця у хворих з ГКС, яким проведено реваскуляризацію коронарних артерій. У дослідну групу увійшло 40 хворих у післяопераційному періоді, яким проведено балонну ангіопластику та стентування коронарних артерій з приводу ГКС. Контрольну групу склали 20 пацієнтів, порівнюваних за віком та клініко-лабораторними проявами ГКС, яким проведено лікування згідно з протоколом МОЗ України. Клінічну ефективність кардіореабілітаційного процесу у хворих обох груп оцінювали за динамікою загальноклінічної симптоматики, систоло-діастолічної функції лівого шлуночка та варіабельності ритму серця. У вихідному стані у хворих з ГКС, яким проведено хірургічну реваскуляризацію коронарних артерій, зникають клінічні та лабораторно-інструментальні ознаки ішемії міокарда, але залишаються клінічні та субклінічні прояви серцевої недостатності. Використання оригінальної пришвидшеної програми кардіореабілітації вже протягом першого місяця занять призводить до зниження ознак систоло-діастолічної дисфункції серця та покращання варіабельності ритму серця, що суттєво підвищує якість життя таких пацієнтів. Для контролю за ефективністю та безпечністю проведення кардіореабілітації у хворих з ГКС, яким проведено реваскуляризацію коронарних артерій, крім загальноприйнятих методів (визначення ЧСС, АТ, 6-ти хвилинного тесту), доцільно проводити діагностику субклінічної стадії серцевої недостатності за допомогою визначення параметрів систоло-діастолічної функції лівого шлуночка та стану вегетативної регуляції ритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.9 + Р457.345.1 + Р457.365.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського