РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676851<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слободян Б. І. 
Самороднометалево-сульфідна мінералізація Пержанського рудного вузла (Український щит) / Б. І. Слободян, В. І. Павлишин, С. М. Бондаренко, Л. М. Степанюк, В. О. Сьомка, С. І. Курило // Мінерал. журн.. - 2017. - 39, № 4. - С. 77-88. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Наведено результати дослідження рудних мінералів Пержанського рудного вузла (Український щит (УЩ)), які належать до класу самородних елементів і сульфідів. Пержанський рудний вузол (який ще називають руднотектонічним), за розмаїттям мінеральних видів і геохімічним спектром наявних у ньому елементів не має собі рівних в межах УЩ. У цій структурі виявлено близько 70 мінералів, які належать до різних класів - силікатів і алюмосилікатів, оксидів, фосфатів, сульфідів, галоїдів, самородних елементів. Чимало з них уперше виявлено в Україні, а деякі рідкісні мінерали відомі лише в декількох районах світу. Сульфідні руди переважно мають галеніт-борніт-халькозин-халькопірит-сфалеритовий склад із вмістом сульфідів 5 - 20 % і локалізуються у зонах окварцювання, катаклазу, калішпатизації та грейзенізації пержанських гранітів. Галеніт - панівний сульфідний мінерал у рудних тілах: 10 - 60 % від загального об'єму поліметалевої мінералізації. За даними мінераграфічних досліджень, у зонах вторинного сульфідного збагачення наявні декілька генерацій галеніту. Самородне срібло концентрується винятково в зонах вторинного сульфідного збагачення з сульфідами - аргентитом, штромейєритом. Значна кількість срібла концентрується у вторинних сульфідах міді (халькозині, бетехтініті, ковеліні, дигеніті) за рахунок прояву ізоморфізму <$Eroman {Ag sup 1+ ~symbol О~Cu sup 1+ }>. В асоціації зі сріблом виявлено електрум та самородну мідь. Зроблено висновок, що самороднометалево-сульфідна мінералізація формувалася у зоні дії глибинних розломів під час і після кристалізації магми пержанського граніту внаслідок активізації флюїдних потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332(45УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського