РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676852<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демченко О. С. 
Склад відсіву дробильно-сортувальних фабрик Криворізького басейну як вторинної залізорудної сировини / О. С. Демченко, В. Д. Євтєхов // Мінерал. журн.. - 2017. - 39, № 4. - С. 89-96. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Поклади багатих руд Криворізького басейну розробляються сімома шахтами і двома кар'єрами. У процесі видобутку руд через недосконалість гірничодобувних технологій і складність форми рудних покладів відбувається підмішування до рудної маси нерудного матеріалу, головним компонентом якого є рудовмісні гематитові кварцити. Внаслідок цього загальний вміст заліза у складі видобутої рудної маси значно нижчий (52 - 54 мас. %) у порівнянні з показниками, які відповідають сучасним вимогам металургійних підприємств до товарної агломераційної руди (55 - 60 мас. %). Для підвищення вмісту заліза у складі товарної руди видобуту з надр рудну масу переробляють на дробильно-сортувальних фабриках (ДСФ). Дрібнозернистий продукт останньої стадії грохотіння є товарною агломераційною рудою з вмістом заліза від 55 - 57 до 60 - 62 мас. %. Крупнозернистий продукт (крупнозернистий відсів ДСФ), який є відходом збагачення, досліджено як вторинну залізорудну сировину для виробництва корисних кінцевих продуктів з різним вмістом заліза - 55 - 69 мас. %. За результатами петрографічних, мінералогічних і хімічних досліджень матеріалу 27 проб відсіву всіх шахт і карієрів, головними компонентами відсіву (76 - 77 мас. % від його загальної маси) є багаті залізні руди, зруденілі та рядові гематитові кварцити; вміст малорудних нерудних компонентів (сланці, силікатні та мономінеральні кварцити) - 23 - 24 мас. %. Вміст петрографічних компонентів, мінеральний і хімічний склад відсіву в напрямку від південного до північного флангу Саксаганського залізорудного району змінюється несуттєво - для кожного компонента в межах 1 - 3 мас. %: зменшується кількість уламків багатих руд, зруденілих гематитових кварцитів, малорудних гематитових кварцитів, сланців та жильного кварцу; в зворотному напрямі суттєво зростає кількість рядових гематитових кварцитів. Подібність мінерального складу, структури та текстури рудних і породних компонентів відсіву ДСФ різних шахт надають підставу для розробки єдиної технологічної схеми його збагачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: И411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського