РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000676863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зозуля І. С. 
Аневризматичні субарахноїдальні крововиливи - сучасний погляд на діагностику, клініку, лікування / І. С. Зозуля, А. І. Зозуля, А. О. Волосовець, А. О. Камінський // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 8. - С. 98-101. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено спостереження за 35 хворими з аневризматичним субарахноїдальним крововиливом (АСАК), які знаходились на лікуванні в Олександрівській міській клінічній лікарні м. Київ та Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. Вік хворих коливався від 35 до 65 років, середній вік - 42,0 +- 3,5 року. Чоловіків було 20, жінок - 15. У роботі використано класифікацію за шкалою Ханта - Хесса і шкалою Всесвітньої федерації нейрохірургів. Використано методи нейровізуалізації (комп'ютерна томографію (КТ), магнітно-резонансна томографію (МРТ), КТ- і МРТ-ангіографія, селективну ангіографію (катетерну ангіографію і золотий стандарт)). В лікуванні застосовували відкриті нейрохірургічні втручання й ендоваскулярну нейрохірургію. АСАК є невідкладним станом. Високим рівнем підозри на АСАК у хворих є раптовий початок з сильним головним болем. Термінові діагностичні заходи мають включати безконтрастну КТ головного мозку, МРТ (КТ- і МРТ-ангіографію), люмбальну пункцію. Цифрова субтракційна ангіографія з 3-вимірною ротаційною реконструкцією показана для виявлення аневризми у пацієнтів з АСАК та для планування виду оперативного лікування. У період між проявами симптомів АСАК та облітерацією аневризми необхідний контроль артеріального тиску за допомогою титрувальних препаратів і підтримання систолічного артеріального тиску << 160 мм рт.ст. У переважній більшості випадків для зменшення частоти повторного крововиливу необхідно у найкоротші терміни (до 72 год) після АСАК провести хірургічне кліпіювання або ендоваскулярну емболізацію аневризми. У всіх можливих випадках рекомендується повна облітерація аневризми з перевагою ендоваскулярної операції. Симптомна гідроцефалія в гострому періоді АСАК може корелюватись шляхом виведення ліквору (зовнішнє дренування шлуночкової системи або люмбальний дренаж залежно від характеру ліквородинамічних порушень).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського