РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000677340<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Барінов Ю. В. 
Регіональні особливості захворюваності на хвороби ока та придаткового апарата дітей різного віку / Ю. В. Барінов, Є. П. Синьова // Архів офтальмології України. - 2017. - 5, № 2. - С. 6-10. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення динаміки та змін структури захворюваності за класом хвороб ока та придаткового апарата у дітей різного віку в Україні. Первинними матеріалами для проведення дослідження стали дані офіційної статистичної звітності МОЗ України (форма 12 "Звіт про захворювання, зареєстровані у хворих, які проживають у районі обслуговування лікувально-профілактичного закладу", затверджена Наказом МОЗ України від 10.07.2007 р. № 378). Період дослідження склав 2005 - 2014 рр. Захворюваність вивчали за кількістю випадків встановлення вперше діагнозу хвороб ока та придаткового апарата в поточному році в розрахунку на 1000 дітей відповідного віку. Різницю між показниками вважали достовірною при <$E р~<<~0,05>. За період 2005 - 2014 рр. захворюваність за класом хвороб ока та придаткового апарата у дітей віком 0 - 17 років мала тенденції до зростання, незважаючи на те, що в 2014 р. через відсутність даних з АР Крим та м. Севастопіль показники захворюваності залишилися на рівні 43,46 на 1000 населення. У віковій групі дітей 0 - 6 років відбулося поступове зростання абсолютної кількості первинних звернень з приводу офтальмологічної патології при зменшенні показника первинної захворюваності в розрахунку на 1000 дітей 0 - 6 років. Тенденції до зниження захворюваності на хвороби ока та придаткового апарата за обраний період дослідження простежувалися і у віковій групі дітей до одного року. Половину (45,69 +- 0,03 %) вперше встановлених діагнозів хвороб ока та придаткового апарата у дітей складають кон'юнктивіти, ще 14,43 +- 0,02 % склала міопія різного ступеня, катаракта - 0,77 +- 0,01 %, косоокість - 2,24 +- 0,01 %, атрофія зорового нерва - 0,45 +- 0,01 %, глаукома - 0,04 +- 0,01 %. Висновки: встановлено, що в 2014 р. захворюваність за класом хвороб ока та придаткового апарата найвищою була в Харківській, Рівненській, Івано-Франківській, Вінницькій, Київській областях. Захворюваність за цим же класом хвороб серед дітей до року мала вищі показники, складаючи 51,76 випадку вперше встановленого діагнозу хвороб ока та придаткового апарата на 1000 дітей віком до одного року, найвищими її показники були в Херсонській, Івано-Франківській, Харківській та Рівненській областях. За період дослідження структура захворюваності за класом хвороб ока та придаткового апарата у дітей 0 - 17 років залишилася незмінною: кон'юнктивіти, міопія, катаракта, косоокість, атрофія зорового нерва, глаукома. Причини формування регіональних особливостей та подальші тенденції формування частоти та структури хвороб ока та придаткового апарата в різних вікових групах дітей, і особливо - раннього віку, потребують додаткового вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.426.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського