РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000677341<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Риков С. О. 
Концептуальні напрями та медико-організаційна технологія оптимізації моніторингу стану зору у школярів / С. О. Риков, Н. М. Орлова, А. О. Костецька // Архів офтальмології України. - 2017. - 5, № 2. - С. 10-16. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Моніторинг стану зору школярів є важливою складовою в системі охорони здоров'я підростаючого покоління. Мета дослідження - науково обгрунтувати концептуальні напрями та організаційну технологію оптимізації медико-соціального моніторингу (МСК) стану зору та факторів ризику його порушень у школярів. Концептуальні напрями та організаційна технологія оптимізації МСМ розроблені на підставі методології системного підходу і системного аналізу із використанням інформаційно-аналітичного, епідеміологічного, статистичного методів. інформаційною базою для обгрунтування концептуальних напрямів і розробки організаційної технології МСМ виступили наукові праці фахівців з організації та управління охороною здоров'я, а також результати власних офтальмологічних, медико-соціальних та епідеміологічних досліджень, у ході яких здійснено аналіз стану офтальмологічного здоров'я дітей і організації офтальмологічної допомоги дітям, отримано комплексну медико-соціальну характеристику чинників ризику формування порушень зору у школярів та розроблено методику індивідуального прогнозування ризику їх розвитку. У дослідженні науково обгрунтовано концептуальні напрями та розроблено медико-організаційну технологію і функціонально-організаційну модель багаторівневого медико-соціального моніторингу стану органа зору та факторів ризику розвитку його порушень. Висновки: основними особливостями розробленої медико-організаційної технології моніторингу є: залучення батьків до здійснення моніторингу факторів ризику розвитку порушень зору у дітей та їх профілактики на індивідуальному рівні; підвищення ролі первинної ланки системи охорони здоров'я в проведенні моніторингу і запобіжних заходів; забезпечення керівництва закладу та територіального органу управління охороною здоров'я системною інформацією про стан офтальмологічного здоров'я та його детермінанти, ефективність здійснення профілактичних заходів з метою ухвалення управлінських рішень, спрямованих на оптимізацію системи охорони зору школярів району.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-385 + Р11(4УКР)442.867

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського