РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000677459<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мариненко С. В. 
Квантитативна цитоморфологія клітин аденокарциноми, мезотеліоми і реактивного мезотелію в ексудатах черевної та грудної порожнини / С. В. Мариненко // Онкология : прил. к журн. "Эксперим. онкология". - 2017. - 19, № 2. - С. 97-102. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Цитологічна діагностика випітних рідин є першим і часто єдиним методом морфологічної верифікації, яка визначає подальшу тактику обстеження і лікування хворого. Клітини мезотелію можуть набувати різко виражених ознак проліферації та атипії, що викликає найбільші труднощі під час встановлення діагнозу. Мета роботи - визначити квантитативні цитоморфологічні особливості первинних та вторинних новоутворень серозних оболонок і реактивно-проліферативної гіперплазії клітин мезотелію за матеріалом ексудатів черевної та грудної порожнини. Проаналізовано цитограми ексудатів 65 пацієнтів з аденокарциномою, мезотеліомою та реактивними серозитами. Цитоморфологічні ознаки вивчали в препаратах, забарвлених за методом Паппенгейма, й аналізували за схемою цитологічних ознак для формалізованої оцінки якісного та кількісного складу пухлинних клітин та клітин мезотелію, розробленою у науково-дослідній лабораторії клінічної цитології Національного Інституту раку МОЗ України, де враховано 67 основних показників та їх градацій. Результати: клітини аденокарциноми у серозній рідині поліморфні за розмірами та формою; мають великі, гіперхромні, ексцентрично розміщені ядра з маргінально розташованим хроматином і 1 - 2 великими ядерцями; містяться переважно в папілярних і залозистоподібних об'ємних групах із гладенькими чіткими зовнішніми контурами. Для мезотеліоми характерна наявність груп щільно розташованих клітин середніх розмірів з розвиненою, базофільною цитоплазмою, яка має змішану вакуолізацію та вирости; ядра середнього розміру з нерівномірною дрібнобрильчастою структурою хроматину і багатьма поліморфними ядерцями. Реактивний мезотелій характеризується переважним розташуванням окремих клітин з дрібними, ексцентрично розміщеними, нормохромними ядрами з рівномірною структурою хроматину та помірно базофільною розвиненою цитоплазмою. Висновок: за результатами дослідження визначено й описано найбільш характерні квантитативні цитологічні ознаки аденокарциноми, мезотеліоми та реактивного мезотелію в ексудатах черевної та грудної порожнини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14160/прил. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського