РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678038<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харкевич О. С. 
Семен Филимонович Морочковський - видатний український міколог і фітопатолог (до 120-річчя від дня народження) / О. С. Харкевич, І. О. Дудка // Укр. ботан. журн.. - 2017. - 74, № 4. - С. 385-394. - Бібліогр.: 392 назв. - укp.

Представлено огляд наукової, організаційної, педагогічної та громадської діяльності доктора біологічних наук, професора, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки УРСР, завідувача відділу мікології Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного АН УРСР (1939 - 1962) С. Ф. Морочковського - вченого, добре відомого не лише в Україні, а й на теренах колишнього СРСР і в зарубіжжі. Як дослідник грибів-збудників кагатної гнилі цукрового буряка та розробник системи заходів щодо довготермінового зберігання цієї культури, а також як міколог, який вивчав видову різноманітність і особливості розвитку грибів родів Pіnicillium, Fusarium і Aspergillus, він очолив школу фітопатологів і мікологів-фахівців з прикладної мікології. У 30-х рр. минулого століття, виконуючи урядове завдання, як експерт-міколог долучився до відкриття й дослідження невідомого раніше захворювання коней та людей - стахіботриотоксикозу. С. Ф. Морочковський - фундатор капітального 5-томного видання "Визначник грибів України" (1967 - 1979), поява якого стала величезним поштовхом для розвитку мікології в Україні. Особливого значення вчений надавав вивченню мікологічної різноманітності в різних ботаніко-географічних регіонах України, дослідженню хвороб сільськогосподарських культур, лісових порід і полезахисних лісонасаджень; здійснював критико-систематичне вивчення окремих груп грибів і розробляв рекомендації щодо боротьби з фітопатогенними грибами. Постать С. Ф. Морочковського - постать людини і ерудита, вченого-міколога, закоханого у свою справу, який щоденною напруженою працею, зосередженою на здійсненні своєї мрії, зробив значний внесок у розвиток мікології в Україні, а також підготував учнів, які продовжили і розвинули дослідження в галузі мікології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5Д(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського