РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678079<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Boyarintsev A. Yu. 
On some features of low-temperature mixed crystallization of CsI solutions obtained from industrial wastes = Особливості низькотемпературної мішаної кристалізації розчинів йодиду цезію, одержаних з промислових відходів / A. Yu. Boyarintsev, V. L. Cherginets, T. V. Ponomarenko, T. P. Rebrova, A. G. Varich, E. Yu. Bryleva, E. M. Koryakina, T. V. Sheina, V. V. Varchenko, O. I. Yurchenko // Functional Materials. - 2017. - 24, № 4. - С. 640-648. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Багаторазова низькотемпературна мішана кристалізація (НМК) техногенних розчинів йодиду цезію є простим і зручним методом для суттєвого зниження концентрації практично усіх домішок, у тому числі ізоморфних (Na, К, Rb). Однак у процесі кристалізації продукт збагачується домішкою талію, який переважно входить у закристалізовану частину. Внаслідок значного забруднення техногенних відходів домішками натрію і сульфатів протягом перших 3 - 4 НМК процес витіснення інших домішок відбувається менш інтенсивно, ніж надалі, порогова концентрації іонів натрію - <$E5~cdot~10 sup -2> мас.%. Для натрію ефективний коефіцієнт очищення, <$Ebeta>, знаходиться у межах 0,6 - 0,7 для вихідного розчину і в міру очищення зменшується до 0,35 - 0,5, для калію відповідні значення 0,75 і 0,5 - 0,55, для рубідію <$Ebeta~=~0,65~-~0,75> і не залежить від вмісту натрію. Для купруму ефективний коефіцієнт очищення близький до одиниці внаслідок того, що CuI є нерозчинним у воді і за кристалізації переважно входить у закристалізовану частину. Для талію ефективний коефіцієнт очистки є трохи більшим від одиниці, що вказує на поступове нагромадження цієї домішки у продукті за НМК. Сульфат-іони досить легко витісняються у процесі НМК відходів виробництва монокристалів йодиду цезію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського