РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678188<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ostapenko V. 
Suitability of the technical grape variety of the Northern Black Sea Coast in the traditional production for "Iсewine" = Придатність технічних сортів винограду Північного Причорномор'я для виробництва традиційним шляхом вин "Iсewine" / V. Ostapenko, N. Kameneva // Ukr. Food J.. - 2017. - 6, № 4. - С. 727-737. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження механічного складу та фізико-хімічних властивостей сортів винограду Північного Причорномор'я для визначення їх доцільності використання у виробництві крижаних вин. Рислінг, Ркацителі та Тельти курук, Марселан і Молдова протягом 2015 - 2018 рр. на виноградниках с. Шабо, Таїрова і Херсону були досліджені за основними показниками механічного складу винограду, включаючи середню масу грона винограду, кількість ягід у гроні, масу ягід винограду, масу шкірочки винограду, масу м'якоті з соком згідно методики проф. Простосердова. Визначено pH, масову концентрацію титрованих кислот і цукрів відповідно до прийнятих методик. Найбільша середня маса грона серед сортів спостерігались у сортів Молдова і Марселан, найменші - у Тельти курук і Рислінг, сорт Ркацителі відзначився середніми масами грон у порівнянні з іншими незалежно від регіону та місяця. Після настання технологічної зрілості маса грон у всіх сортів зменшувалася, починаючи з кінця жовтня до грудня місяця: у середньому в 0,95 разу по регіону Шабо, у 0,92 разу - по району Таїрова та у 0,90 разу - по Херсону. Найбільші диференціації у чисельності ягід під час теплих місяців осені +- 4 і +- 6 шт мали сорти Ркацителі і Тельти курук відповідно, найменші - +-1 шт Молдова і Марселан на виноградниках с. Шабо. На виноградних плантаціях у с. Таїрова і м. Херсон значна різниця у кількості ягід по сортам не була відмічена і складала +- 1 - +- 3 шт. Сорт Ркацителі накопичував найбільше цукру серед інших сортів, масові концентрації якого сягали у грудні, у середньому по регіонам, від 243 - 245,13 г/дм<^>3, найменші - у Тельти курук, що становили 179,5 - 182,7 г/дм<^>3. У сорту Рислінг після значних опадів масова концентрація цукрів зменшилась у середньому до 30 г/дм<^>3 - у регіоні Шабо, до 25 г/дм<^>3 - у с. Таїрова, і до 22 г/дм<^>3 - на виноградниках Херсону. Масові долі цукрів Тельти куруку були меншими і у листопаді місяці складали 180 - 182,7 г/дм<^>3, аніж Рислінгу, що мав масові концентрації у кінці жовтня у діапазонах 199,5 - 201,6 г/дм<^>3 протягом сезонів кожного року на виноградниках с. Шабо. Вищезгадані сорти по накопиченню цукру протягом тривалого дозрівання на лозі трьох регіонів під час серпня - грудня 2015 - 2018 рр. розташувалися таким чином: Ркацителі, Марселан, Молдова, Тельти курук, Рислінг. Зроблено висновки, що Рислінг не здатен витримати тривалий термін на лозі після технологічної зрілості, а найбільш придатними сортами виявилися Марселан, Ркацителі і Молдова, які за своїми фізико-хімічними показниками і механічним складом відповідають вимогам до характерних сортів, що використовуються у технології крижаних вин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського