РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678212<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanov Yu. M. 
Development of a non-invasive model to improve the accuracy of determining liver fibrosis stage in nonalcoholic fatty liver disease = Розробка неінвазивної моделі для підвищення точності діагностики стадії фіброзу печінки при неалкогольній жировій хворобі печінки / Yu. M. Stepanov, N. V. Nedzvetskaya, V. B. Yagmur, I. A. Klenina, N. Yu. Oshmyanskaya // Гастроентерологія. - 2017. - 51, № 4. - С. 265-271. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Відмінність між м'яким (F1 - 2) і розвиненим фіброзом (F3 - 4), як і відсутність фіброзу у хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП), є важливим питанням для з'ясування прогнозу. Сироваткові маркери були запропоновані як альтернатива біопсії. Мета роботи - розробити нову модель для визначення стадії фіброзу на основі більш ефективної комбінації серологічних маркерів і порівняння її з встановленими алгоритмами. У дослідження включено 60 пацієнтів із НАЖХП, які проходили обстеження та лікування у відділенні захворювань печінки та підшлункової залози ДУ "Інститут гастроентерології НАМН України". Серед досліджених 26 чоловіків і 34 жінки, середній вік яких (49) і (50) років відповідно. Всім пацієнтам проведено черезшкірну пункційну трепан-біопсію печінки з подальшим морфологічним дослідженням пунктату; визначено вміст гіалуронової кислоти, <$Ealpha sub 2>-макроглобуліну, аполіпо-протеїну А1, фібронектину, гаптоглобіну в сироватці крові та розрахунок неінвазивних маркерів фіброзу печінки: AAR, APRI, FIB-4. Проведений ROC-аналіз показав, що найбільші показники площі під AUROC-кривою були для індексу FIB-4 для F2 - 0,72, F3 - 0,8, F4 - 0,82 за p << 0,05. Результати індексу APRI були вірогідно високими для помірного та вираженого фіброзу (F2 - 0,74, F3 - 0,82, p << 0,05). А показники AAR були вірогідними лише для цирозу печінки (площа під AUROC-кривою 0,89, p << 0,05). Установлено сильний прямий зв'язок між стадією фіброзу та рівнем гіалуронової кислоти, <$Ealpha sub 2>-макроглобуліну та фібронектину та обернений зв'язок помірної сили між показниками аполіпопротеїну А1, гаптоглобіну. Визначено прямий зв'язок помірної сили між ступенем активності запального процесу і показниками гіалуронової кислоти, <$Ealpha sub 2>-макроглобуліну і фібронектину та обернений помірний зв'язок - аполіпопротеїну А1 і гаптоглобіну. Встановлено, що найбільшу діагностичну цінність із неінвазивних маркерів фіброзу мають показники <$Ealpha sub 2>-макроглобуліну, аполіпопротеїну А1, гіалуронової кислоти та фібронектину, для яких площа під AUROC-кривою для мінімального фіброзу не була нижчою ніж 0,75, а для помірного, вираженого фіброзу та цирозу становила більше 0,9.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського