РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678213<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Березницький Я. С. 
Вміст кальцію та вітаміну D3 у хворих на морбідне ожиріння до та після оперативного лікування залежно від виду хірургічного втручання / Я. С. Березницький, Р. В. Дука // Гастроентерологія. - 2017. - 51, № 4. - С. 272-280. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Ожиріння - глобальна проблема людства. Надмірна вага й ожиріння належать до числа п'яти основних чинників ризику смерті. У сучасному світі проблема ожиріння обговорюється і в контексті неінфекційних захворювань, що значно обтяжують суспільство. Всі пацієнти, які страждають від ожиріння, належать до групи ризику дефіциту вітаміну D і розвитку вторинного гіперпаратиреозу, особливо хворі на морбідне ожиріння (МО). Мета роботи - проаналізувати динаміку змін рівнів вітаміну 25(OH)D і кальцію у хворих із МО до та після біліопанкреатичного шунтування (БПШ) у модифікації Hess - Marceau і поздовжньої резекції шлунка. Проспективно обстежено 57 пацієнтів із МО та супутнім метаболічним синдромом віком від 21 до 62 років, які були оперовані та перебували під спостереженням на кафедрі хірургії 1 ДЗ "Дніпропетровська медична академія МОЗ України" протягом 3-х і більше років після операції. Розподіл хворих на групи проведено залежно від застосованого способу хірургічного лікування. I клінічна група - 29 хворих із БПШ у модифікації Hess - Marceau; II - 28 пацієнтів із поздовжньою резекцією шлунка. У всіх проводили визначення рівня кальцію та вітаміну 25(OH)D у сироватці крові. Оцінку результатів дослідження проводили в динаміці спостереження - за першого візиту та протягом 3-х років після оперативного втручання. Аналіз динаміки показників МО після оперативного лікування показав загальні тенденції до вірогідного зменшення показників маси тіла й індексу маси тіла в пацієнтів усіх клінічних груп вже через 3 міс від початку лікування. У I групі суттєве зниження показників відбувалось протягом 18 міс, а в II - у період 6 - 12 міс. Виявлено зниження вмісту вітаміну 25(OH)D і кальцію вже на початку дослідження, що вимагало медикаментозної корекції. У динаміці дослідження встановлено тенденції до зменшення вмісту вітаміну 25(OH)D у пацієнтів обох груп упродовж 12 міс після баріатричного втручання з найбільшими змінами в групі проведення БПШ. У наступні терміни спостереження (через 1,5 і 2 роки) подібні розбіжності з початковим рівнем у пацієнтів обох груп зникали. Встановлено пряму кореляцію між рівнями вітаміну D і кальцію та довжиною загальної петлі під час проведення БПШ: rs = +0,382 і rs = +0,378 відповідно. У цьому випадку протяжність петлі суттєво не впливає на темпи зниження маси тіла після БПШ. Зроблено висновки, що встановлена пряма кореляційна залежність між рівнями вітаміну D і кальцію в сироватці крові пацієнтів, яким проведено БПШ, і довжиною загальної петлі свідчила про ефективність розробленої під час дослідження методики БПШ (збільшення довжини загальної петлі до 1 м), застосування якої призвело до зменшення порушень вітаміно-кальцієвого обміну за збереження загальної тенденції до зниження маси тіла.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського