РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678372<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Квасніцький М. В. 
Ранні результати лікування хворих з нижньопоперековим больовим синдромом методом радіочастотної денервації фасеткових суглобів / М. В. Квасніцький // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 2. - С. 838-846. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висока частота розповсюдженості дегенеративно-дистрофічного ураження хребта, за малої ефективності консервативної терапії спондилоартрозу, робить актуальним дослідження стосовно лікування нижньопоперекового болю, зумовленого переважно спондилоартрозом, інноваційним мініінвазійним методом високочастотної денервації фасеткових суглобів. Мета дослідження - визначити ефективність впливу радіочастотної денервації фасеткових суглобів на ліквідацію больового синдрому (БС) у хворих із нижньопоперековим БС і переважними проявами спондилоартрозу. Проведено аналіз ранніх результатів лікування за методом радіочастотної денервації фасеткових суглобів за допомогою апарату RFG-1A/RFG-1B фірми Radionics 136 пацієнтів (73 чоловіків та 63 жінки віком від 44 до 81 років) з нижньопоперековим БС із домінуючим клінічним проявом - артрозом дуговідросткових суглобів. Оцінка больового синдрому проводилась тричі - в доопераційному, післяопераційному періодах (протягом тижня) та через 3 міс після лікування. Використовувалась візуальна аналогова шкала (ВАШ) болю й опитувальник індексу непрацездатності Освестрі. Контрольну групу склали 31 пацієнт (15 жінок та 16 чоловіків у віці від 42 до 83 років) з нижньопоперековим болем, зумовленим спондилоартрозом, які лікувались консервативно. Достовірний позитивний результат лікування хронічного нижньопоперекового БС досягнуто в ранньому періоді, як в основній, так і контрольній групах за усіх структурно-морфологічних змін хребта, як за шкалою непрацездатності Освестрі, так і за ВАШ. Разом з тим встановлено чітку достовірну різницю наслідків лікування між основною та контрольною групами, що свідчить про високу ефективність методу радіочастотної денервації фасеткових суглобів. Через 3 міс після проведеного лікування, його достовірний позитивний результат встановлено лише в основній групі з проведенням високочастотної денервації фасеткових суглобів. Висновок: одержані результати лікування в ранньому періоді свідчать про ефективність та безпечність радіочастотної денервації фасеткових суглобів у хворих з нижньопоперековим БС, зумовленим спондилоартрозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського