РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678383<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білозецький І. І. 
Оцінка ефективності превентивної і післяопераційної аналгезії при переломах лицьового скелету / І. І. Білозецький // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 3. - С. 924-929. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - встановити ефективність ретардованих форм диклофенаку у превентивній і післяопераційній аналгезії за умов лікування переломів лицевого скелету. Обстежено 32 пацієнтів, що було прооперовано з приводу переломів лицевого скелету за допомогою методу металостеосинтезу та рандомізовано в групи за трьома режимами лікування. Хворі I групи одержували орально кеторолак 10 мг після операції, II групи - пролонгований диклофенак 100 мг у післяопераційному періоді, III - пролонгований диклофенак 100 мг одноразово до операції - в післяопераційному періоді. Для оцінки болю використовували 100-мм візуальну аналогову шкалу (ВАШ). Набряк визначали за методом, запропонованим в своїх дослідженнях Ustun et al., (2003). Тризм жувальної мускулатури визначали в мм як відстань між різцями верхньої та нижньої щелеп за максимально відкритого роту. Набряк обличчя та тризм визначали на 1, 3, 5, 7 день після операції. Встановлено, що через годину після операції найменша інтенсивність болю спостерігалася за умов використання ретардованих форм диклофенаку в перед- та післяопераційний періоди. З третьої до шостої години післяопераційного періоду відбувалось зростання інтенсивності болю у всіх хворих, причому в I та II групах його значення мали суттєві відмінності між собою і достовірно вищими, ніж у пацієнтів III групи. Темпи стихання больового синдрому в динаміці були швидшими у пацієнтів III групи з переважанням аналгетичної активності диклофенаку над кеторолаком. Аналогічна тенденція встановлена й на 24, 48 і 72 години післяопераційного періоду. Аналіз кількісних показників тризму та набряку обличчя свідчив про найбільш ефективні результати лікування у хворих, які приймали ретардовані форми диклофенаку (5 і 7 днів)), ніж у тих, кому призначали кеторолак (на 8 день). Висновки: результати одержаних даних надають змогу зробити висновки, що превентивне призначення нестероїдних протизапальних засобів у передопераційному періоді є найбільш ефективним заходом для анальгезії, зменшення запалення в ділянці операції та відновлення функції у післяопераційному періоді. Використання ретардованих форм диклофенаку свідчить про суттєво потужнішу у порівнянні з кеторолаком протибольову і протизапальну дію у пацієнтів після хірургічних втручань з приводу переломів лицьового скелету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.8 + Р665.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського