РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678385<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Франчук М. В. 
Подагрична нефропатія: оцінка взаємозв'язків між перебігом подагри і рівнем мікропротеїнурії / М. В. Франчук // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 3. - С. 939-944. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

За даними літератури частота ураження нирок у хворих на подагру коливається в досить великих межах від 30 до 70 %. Сучасні науковці виділяють поняття "подагрична нефропатія", що характеризує всю ниркову патологію, яка зустрічається у разі подагри. Передвісником розвитку ураження нирок є виділення мікропротеїнів з сечею. Обстежено 103 хворих на хронічний подагричний артрит. Визначення мікропротеїнів в сечі за допомогою імуноферментного методу надало змогу запідозрити субклінічний перебіг подагричної нефропатії (ПН) у хворих даної когорти. Тому пацієнтів було розподілено на 2 групи: I (n = 58) - хворі з субклінічною ПН (56,3 %), II (n = 45) - група контролю, хворі без ураження нирок (43,7 %). Під час порівняння досліджуваних груп за клінічними характеристиками захворювання встановлено, що хворі з супутньою ПН демонструють довшу тривалість захворювання, більш різні рентгенологічні зміни, вищі показники гіперурикемії, тофусів, втраченої працездатності, більша кількість уражених суглобів та частіше зустрічаються зміни в загальному аналізі сечі. Висновок: показано, що у хворих на подагру у 56,3 % розвивається ПН, що на ранніх стадіях проявляється мікропротеїнурією. Встановлено, що предикторами розвитку супутньої ПН з високим ступенем достовірності (p << 0,005) є тривалість захворювання більше 10 років, ожиріння, наявність тофусів, артеріальна гіпертензія, гіперурикемія, підвищення рівнів тригліцеролів та ліпопротеїдів низької щільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4 + Р696.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського