РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чемич О. М. 
Математична модель ступеня тяжкості гастроінтестинальної форми сальмонельозу / О. М. Чемич, Т. І. Жиленко, І. О. Шуда, М. Д. Чемич, Л. В. Мороз // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2017. - 5, № 4. - С. 1066-1076. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Щорічно реєструється біля 94 млн. випадків сальмонельозу у всьому світі. Високий рівень захворюваності на сальмонельоз в Україні та стабільність цього показника протягом останнього десятиріччя говорять про відсутність динамічних змін у економічно-соціальних та лікувально-профілактичних сферах. Загальновідомо, що такі критерії ступеня тяжкості, як виразність і тривалість насамперед діареї і температурної реакції не завжди можуть бути об'єктивними: діарею і температуру неможливо проконтролювати на догоспітальному етапі і за амбулаторного лікування, у разі тяжкого і дуже тяжкого перебігу ці симптоми можуть мати зворотню динаміку (гіпотермія, відсутність діареї). Виходячи з цього, слід шукати більш об'єктивні критерії ступеня тяжкості гастроінтестинальної форми сальмонельозу. Мета роботи - об'єктивувати критерії ступеня тяжкості гастроінтестинальної форми сальмонельозу шляхом побудови математичної моделі. Проведено клініко-лабораторне обстеження 189 пацієнтів із гастроінтестинальною формою сальмонельозу, які перебували на лікуванні у Сумській обласній інфекційній клінічній лікарні ім. З. Й. Красовицького з 2012 по 2016 рр. Здійснено математичне моделювання з використанням теорії гіпотез, матриці рангів, креслення гріддлера. Побудовано математичну модель ступеня тяжкості гастроінтестинальної форми сальмонельозу, що надає змогу об'єктивізувати визначення ступеня тяжкості недуги. Визначення ступеня тяжкості сальмонельозу здійснюється швидко і без економічних затрат, при цьому додатково, крім виразності і тривалості діареї та температурної реакції, враховуються об'єктивні показники (інтегративні індекси ендогенної інтоксикації - лейкоцитарний і індекс зсуву лейкоцитів). Математична модель і розроблений на її основі спосіб визначення ступеня тяжкості гастроінтестинальної форми сальмонельозу можуть бути використані на різних етапах надання медичної допомоги хворим. Висновок: використання математичної моделі ступеня тяжкості гастроінтестинальної форми сальмонельозу надає змогу запропонувати об'єктивний спосіб визначення ступеня тяжкості недуги, який може бути використаний на різних етапах надання медичної допомоги хворим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.121

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського