РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678412<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shidlovskyi O. V. 
Treatment of solid nodules of the thyroid gland using laser-induced thermotherapy = Лікування солідних вузлів щитоподібної залози з використанням лазеріндукованої термотерапії / O. V. Shidlovskyi // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 8. - С. 546-550. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Нерозв'язаними питаннями застосування лазеріндукованої інтерстиціальної термотерапії (ЛІТТ) у лікуванні солідних вузлів щитоподібної залози (ЩЗ) на сьогодні є визначення показань і протипоказань, методики і технології її виконання, підвищення ефективності і покращання віддалених результатів. Мета дослідження - вивчити вплив ЛІТТ на навколовузлову тканину і функціональну здатність ЩЗ, визначити фактори, що впливають на терміни заміщення вузла сполучною тканиною та її об'єм, розробити показання до повторного застосування термотерапії. З використанням ЛІТТ проліковано 272 хворих на вузловий зоб без ознак кістозної дегенерації. Усі пацієнти - жінки віком від 22 до 68 років. Об'єм вузлів був у межах від 0,8 до 5,0 см<^>3. За ультразвуковими характеристиками, зокрема за ехогенністю, вузли були такими: 46 - гіпоехогенні, 189 - ізоехогенні та 37 - гіперехогенні. Використовували діодний лазер Лахта - Мілон. ЛІТТ проводили за таких параметрів: довжина хвилі 1060 нм, безперервний режим, потужність випромінювання у межах від 2,5 до 3,2 Вт. Перебіг ЛІТТ контролювали сонографічно. Зміни у вузлі, навколовузловій тканині та функцію залози після ЛіТТ визначали на другу добу, через 2 тиж., через 1, 3, 6, 9 та 12 міс. після маніпуляції. На другу добу після лазерної термотерапії у вузлах розвивається асептичне запалення, а розміри їх збільшуються на 25 - 30 %. У подальшому, у визначені терміни обстеження, розміри вузлів зменшувались, показники гормональної функції не змінювались. Через 6 міс. після ЛІТТ за розмірів вузлів до 2 см повне їх заміщення сполучною тканиною відмічалось у всіх випадках гіпо- й ізоехогених вузлів і в 71 % і гіперехогенних, а за розмірів від 2 до 5 см - у 75 % випадків вузлів гіпоехогенної структури, 18 % - ізоехогенної і не було позитивного ефекту у разі гіперехогенних вузлів. У випадках неефективного лікування знадобилося проведення повторної ЛІТТ, після якої у всіх пацієнтів настала повна редукція вузла. Висновки: у розроблених режимах ЛІТТ не викликає деструктивних змін у навколовузловій тканині і розладів гормональної функції залози. Тривалість регресу і заміщення вузла сполучною тканиною визначають його ехогенність і об'єм. Показаннями до повторного застосування термотерапії є залишкова тканина в ділянці вузла в межах більше 42 % від вихідного об'єму через півроку після проведеного лікування та наявність у ній тиреоїдного епітелію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-5 + Р415.120.26-5

Рубрики:
 Зоб 

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського