РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678422<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сидорчук Л. І. 
Мікробіом приепітеліальної біоплівки товстої кишки білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом / Л. І. Сидорчук // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2017. - 13, № 8. - С. 612-617. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мікробіом приепітеліальної біоплівки товстої кишки (ТК) у разі безпосереднього контакту з організмом взаємодіє з імунною та іншими системами, що підкреслює актуальність його вивчення за різних захворювань. Мета дослідження - встановлення таксономічного складу, популяційного рівня, аналітичних мікроекологічних показників і ступеня порушень мікроекології приепітеліальної біоплівки товстої кишки білих щурів із тиреотоксикозом. Проведено експерименти на 25 статевозрілих самцях білих щурів масою 220 - 240 г, з яких 15 тварин віднесено до контрольної групи (інтактні тварини), 10 щурів належали до основної групи. Моделювали експериментальний тиреотоксикоз шляхом внутрішньошлункового введення L-тироксину 14 днів. За стерильних умов проводили лапаротомію, брали відрізок (до 3 см) ТК з її вмістом. Відмиту частину кишки гомогенізували з стерильним 0,9 % розчином хлориду натрію. Готували серію десятикратних розведень з концентрацією вихідної суміші від 10<^>-2 до 10<^>-7. З кожної пробірки 0,01 мл висівали на тверді оптимальні живильні середовища з наступним виділенням та ідентифікацією мікробів за морфологічними, тинкторіальними, культуральними та біохімічними властивостями. У частини тварин елімінують біфідобактерії та лактобактерії, а також бактероїди та ешерихії. Встановлено виражений дефіцит не тільки біфідобактерій - на 48,50 % і лактобактерій - на 94,59 %, а й бактероїдів - на 44,85 %. Визначення кількісного домінування кожного таксона показало, що домінуюча роль біфідобактерій у мікробіоценозі знижується на 82,76 %, лактобактерій - у 2,20 разу, а також знижується роль у мікробіоценозі приепітеліальної біоплівки ТК білих щурів з експериментальним тиреотоксикозом бактероїдів - на 43,04 %, кишкової палички - на 7,18 %, але суттєво зростає роль умовно-патогенних ентеробактерій і стафілококів, які контамінували й колонізували слизову оболонку ТК. Висновки: експериментальний тиреотоксикоз супроводжується частковою елімінацією з біотопу приепітеліальної біоплівки ТК біфідобактерій та лактобактерій, а також бактероїдів. Відбувається елімінація із слизової оболонки ТК в усіх експериментальних тварин пептострептококів, клостридій та ентерококів, а також колонізація біотопу умовно-патогенними ентеробактеріями (протеями, клебсієлами) і стафілококами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 + Р264.863

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського