РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678468<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скришевський Ю. А. 
Порівнювання ефективностей переносу енергії збудження синглетними і триплетними екситонами в карбазолілвмісних полімерах / Ю. А. Скришевський, О. Ю. Вахнін // Укр. фіз. журн.. - 2018. - 63, № 1. - С. 24-31. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Досліджено спектри люмінесценції чистих плівок полі-N-епоксипропілкарбазолу (PEPC), полі-N-епоксипропіл-3,6-діхлоркарбазолу (DClPEPC) і полі-N-епоксипропіл-3,6-дібромкарбазолу (DBrPEPC) та з домішкою біс[2-(2'-бензотіеніл)-піридинато-N,C<^>3'](ацетилацетонату) іридію (Btp2Ir(acac)), плівок полістиролу (PS) з домішкою Btp2Ir(acac), а також плівок PEPC з двома домішками - бензофенону і Btp2Ir(acac). Зазначені полімери перспективні для практичного використання в оптоелектронних пристроях. Визначено, що у PEPC енергія збудження переносилася як синглетними екситонами шляхом міграції і далекодіючої диполь-дипольної взаємодії, так і триплетними через міграцію і короткодіючу обмінну електронну взаємодію, а у випадку DBrPEPC, який лише фосфоресціював - тільки триплетними екситонами. Встановлено, що квантовий вихід сенсибілізованої фосфоресценції молекул Btp2Ir(acac) в матриці карбазолілвмісного полімеру нижчий, ніж за прямого їх збудження в матриці PS, при цьому в PEPC він був, відповідно, у три і піять разів вище, ніж у DClPEPC і DBrPEPC. Показано, що після трансформації молекулами бензофенону частини синглетних екситонів PEPC у триплетні, інтенсивність сенсибілізованої фосфоресценції Btp2Ir(acac) зменшувалась. Зроблено висновок про те, що у процесі міграції частина синглетних і триплетних екситонів локалізувалася у хвостових енергетичних станах, і, крім того, частина триплетних екситонів захоплювалася продуктами окиснення полімеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.314.2 + Л716-106.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського