РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678602<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bondar A. 
Organizational and administrative conditions for the introduction of physical education in Slobozhanshchyna gymnasiums in the second half of the XIXth - the beginning of the XXth century = Організаційно-управлінські умови введення фізичного виховання в гімназії Слобожанщини в другій половині XIX - на початку XX ст. / A. Bondar // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 5-10. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Всебічне вивчення історико-культурної спадщини України, об'єктивна оцінка історичних реалій, виявлення прогресивних ідей, осмислення й усвідомлення надбання попередніх поколінь із питань фізичного виховання (ФВ) є однією з вихідних умов реформування сучасної системи ФВ у навчальних закладах. Мета роботи - вивчити особливості організації та управління ФВ у гімназіях Слобожанщини в другій половині XIX - на початку XX ст. Методи дослідження - аналіз літературних джерел і документів, порівняльно-історичний, структурно-системний. Аналіз архівних документів досліджуваного періоду надав можливість стверджувати, що ФВ як навчальний предмет почали вводити в гімназії Слобожанщини в 60-ті роки XIX ст. Статусу обов'язкового предмета урок гімнастики набув лише в 90-ті рр. XIX ст., це зумовлено, з одного боку, значним зниженням рівня здоров'я гімназистів, а з іншого - активним розвитком фізкультурно-спортивного руху на Слобожанщині. Окрім уроку гімнастики, у гімназії введено такі форми фізичного виховання, як рухливі перерви (рекреації), військово-патріотичні ігри, прогулянки та екскурсії, заняття в спортивних гуртках, гімнастичні свята та змагання. Офіційна влада регламентувала введення ФВ у гімназії та контролювала цей процес, відповідальність за його зміст через відсутність єдиних навчальних програм покладено на адміністрації навчальних закладів. Питання фінансового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення гімназії вирішували самостійно. Зроблено висновки, що характерною рисою ФВ учнів слобожанських гімназій досліджуваного періоду є нерівномірність введення різних форм ФВ у навчально-виховний процес гімназій через відсутність у багатьох із них необхідних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР-4ХАР)5/6 + Ч421.354 г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського