РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678603<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dedeliuk N. 
Physical education formation within borders of modern Ukraine in the Middle Ages = Формування фізичного виховання в межах сучасної території України в епоху Середньовіччя / N. Dedeliuk, L. Vashchuk, O. Tomashchuk, Zh. Mudryk, V. Voytovych // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 11-18. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Розкрито вивчення закономірностей формування фізичного виховання (ФВ) у Київській Русі. Обгрунтовано світоглядні аспекти тіловиховання, розкрито сутність здорового способу життя в письмових пам'ятках IX - XIV ст., наведено засоби (народні ігри, танці, розваги, кулачні бої, боротьба, вправи з предметами, вправи з використанням засобів пересування, природні локомоції) та форми (народно-побутові, релігійно-культові, освітні, військово-фізичні, змагальні) ФВ у Київській Русі. На підставі аналізу наукової літератури, давньоруських літописів, етнографічних записів, археологічних знахідок, фольклорних матеріалів і власних результатів дослідження визначено основні закономірності функціонування ФВ у Київській Русі: зв'язок фізичного виховання зі світоглядом, способом життя та місцем проживання населення; взаємопроникнення міжнаціональних елементів ФВ; взаємозв'язок святково-ігрової діяльності та військово-фізичної підготовки; поступовий перехід до організованих форм ФВ. У літературних пам'ятках IX - XIV ст. періоду Київської Русі висвітлювалися питання здорового способу життя, що забезпечувало підготовку молоді до трудової та військової діяльності. "Поучення ..." В. Мономаха надає універсальну систему виховання молоді, що включає продуктивну трудову діяльність, психічне здоров'я, рухову активність, загартування, раціональне харчування, особисту гігієну. Засоби ФВ у Київській Русі поділяються на 3 основні групи: фізичні вправи, природні сили, гігієнічні чинники. Фізичні вправи поділялися на підгрупи, залежно від специфіки рухової активності: народні ігри, танці та розваги, кулачні бої та боротьба з предметами, вправи з використанням засобів пересування, природні локомоції. Форми ФВ у Київській Русі зумовлювалися світоглядом, звичаями та способом життя населення. Результати дослідження надали підставу визначити такі форми: народно-побутові, релігійно-культові, освітні, змагальні, військово-фізична підготовка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)4 + Ч311.354 г(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського