РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lazorenko S. 
Physical culture of Ancient Ukraine-Rus = Фізична культура Стародавньої України-Русі / S. Lazorenko, D. Balashov, M. Chxajlo // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 56-62. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

У теоретичному плані інформація цього дослідження основних суспільних функцій, які виконували народні ігри та розваги в стародавніх слов'ян, є надзвичайно важливою для з'ясування їх історичних витоків, впливу на формування українського етносу та конкретизації розрізнених фактів, відомостей і свідчень у цілісну систему знань про фізичну культуру Давньої Русі. Це є особливо актуальним для подальшого розвитку національних видів спорту та популяризації їх і впровадження у світову змагальну практику, виховання патріотичного духу сучасної молоді засобом незаслужено забутих національних народних ігор. Виникнення фізичних вправ та ігор у давніх народів, що населяли терени нашої країни, належить до часів первіснообщинного ладу. Фізична культура за часів античності та протягом раннього середньовіччя відігравала важливу роль у житті багатьох цивілізацій і культур, етносів і народів, племен і родів. Вона панувала у всіх сферах людської життєдіяльності. Впливала на формування державності, релігію, побут, допомагала вишколювати армію, формувала мораль у суспільстві, зберігала ідентичність нації та ін. Мета дослідження - систематизація розрізненої інформації на підставі аналізу науково-методичної літератури й узагальнення відомостей про прикладне, військове та ініціативне значення фізичної культури слов'ян часів Київської Русі. За свідченням письмових і джерел усної народної творчості, можна стверджувати, що на момент створення Київської державності та в подальшому слов'янський люд мав свою високорозвинену систему фізичного виховання. Спочатку - як синтетичний елемент, а згодом - як самостійний пласт загальноруської культури, який сприяв розвитку давньоруського етносу, виконував різноманітні виробничі та прикладні функції, а також завдання військового характеру та допоміг самоідентифікуватись у майбутньому українцям незалежною та волелюбною нацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського