РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mudryk S. 
The attitude of the clergy towards the bodily nurture and playing entertainments in the period of the ancient Christianity = Ставлення духовенства періоду античного християнства до тіловиховання та ігрових розваг / S. Mudryk, O. Ivaniuk, O. Ishchuk, N. Zakhozha, O. Kasarda // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 3. - С. 88-92. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Людина постійно намагається у вихованні поєднувати розум, духовність і тіло. Але в різні історичні часи сутність людини та її призначення в суспільстві тлумачилися по-різному. Поява та розвиток християнства античного періоду надали поштовх духовному розвитку та боротьбі проти тілесного виховання. Людина цього періоду розкривається як особистість духовна, а не природна та тілесна істота. Тому й постає питання щодо усвідомлення та розуміння ставлення церкви та духовенства до тіловиховання й ігрових розваг. Мета дослідження - історія розвитку фізичного виховання в першій половині першого тисячоліття. На підставі аналізу науково-теоретичної та методичної літератури показати бачення перших отців церкви періоду розвитку античного християнства на буття людини та їх ставлення до тіловдосконалення й ігрових розваг. Розкрито світоглядні орієнтири впливу церкви та духовенства на людину періоду появи та розвитку християнства. Викладено думки перших отців церкви про призначення людини. Досліджено, як слуги церкви своїми промовами, трактатами та діями впливали на людську свідомість. Розглянуто негативне ставлення служителів церкви до тілесного вдосконалення та ігрових розваг. Показано ставлення духовенства до календарних свят з іграми та масових змагань в амфітеатрах і на аренах цирку. Висвітлено намагання ідейно забезпечити заборону займатися фізичними вправами та ігровими розвагами та брати участь у видовищах. Зроблено висновки, що в античний період церква та духовенство поступово завойовували вплив у суспільстві. Своїми публічними промовами та догмами впливали на свідомість людини. Завойовуючи політичні права, церква послідовно впроваджувала заборону фізичних вправ, розваг і змагань. Унаслідок цього порушився зв'язок розумового та фізичного виховання. Людину вона розглядала лише як духовну істоту і зовсім не брала до уваги саму суть людської природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э371-117

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського