РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000678637<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lutskyi V. 
Tourism and regional studies in Galicia in the late XIX and first half of the XX century = Туризм і краєзнавство на території Галичини (кінець XIX ст. - перша половина XX ст.) / V. Lutskyi, B. Mytskan // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2017. - № 4. - С. 24-28. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Мета дослідження - висвітлення загальних умов і головних напрямів розвитку туризму та краєзнавства в Галичині наприкінці XIX - у першій половині XX ст. Проаналізовано роль і внесок окремих науковців і громадських діячів у розвиток туристсько-краєзнавчого руху, починаючи від діяльності членів "Руської трійці". Встановлено, що їх подорожі були народознавчими та спрямовувалися на вивчення етнографічних і лінгвістичних особливостей регіону. Завдяки діяльності І. Гавришкевича, О. Партицького, розвинулася картографія, вперше описано туристичні маршрути в Шараневича створено перші українські музеї у Львові, відбулась етнографічна виставка в Тернополі та з 1882 р. розпочато розкопки м. Галич. Велику роль у розвитку туризму та краєзнавчих досліджень відіграла діяльність І. Франка та В. Шухевича. Увагу звернено на діяльність туристичних товариств "Чорногора" в Станіславові, "Плай" у Львові та в Тернополі. Вже в 20-х рр. XX ст. туристично-краєзнавча підготовка дітей і молоді стала невід'ємною частиною діяльності товариств "Січ", "Сокіл", "Луг", "Орли" та Пласт. У популяризації та розвитку туристсько-краєзнавчого руху брали активну участь митрополит А. Шептицький та історик І. Крип'якевич. Відзначено, що розвиток туристсько-краєзнавчого руху в Галичині сприяв зростанню національної свідомості дітей і молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР331)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського