Чумак А. А. Стан антивірусного імунітету у хворих на неалкогольний стеатогепатит учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС / А. А. Чумак, О. В. Носач, Е. О. Саркісова, О. В. Гасанова, Л. М. Овсяннікова, О. Я. Плескач, С. М. Альохіна, В. І. Шинкаренко, Т. І. Шийко // Актуал. инфектология. - 2017. - 5, № 6. - С. 286-289. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.Обстежено 34 особи чоловічої статі, які після участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС захворіли на неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖХП). Стан противірусного захисту оцінювали за рівнями антитіл класів IgG та IgM у сироватці крові. У більшості хворих на НАЖХП учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виявлено антитіла класу IgG, але не IgM до персистуючої мікст-інфекції вірусами простого герпесу 1-го та 2-го типів, цитомегалії та вірусу Епштейна - Барр. Виявлено позитивний кореляційний зв'язок між титрами антитіл до вірусів простого герпесу 1-го та 2-го типів і цитомегаловірусу (rs = 0,383, p = 0,040), а також між титрами антитіл до ядерного антигена вірусу Епштейна - Барр та антитіл до корового антигена вірусу Епштейна - Барр (rs = 0,584, p = 0,002) у хворих з персистуючою мікст-інфекцією цих герпесвірусів. Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51 + Р514.16
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|