РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679451<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Криворучко І. А. 
Сучасні методи діагностики і лікування абдомінального компартмент-синдрому / І. А. Криворучко, В. В. Лєсний, Н. М. Гончарова, С. М. Тесленко, А. В. Сивожелізов, М. О. Сикал, М. В. Супліченко, А. Г. Дроздова, А. С. Лєсна // Хірургія України. - 2018. - № 1. - С. 29-32. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив внутрішньочеревної гіпертензії на результат лікування пацієнтів з гострою абдомінальною патологією і проаналізувати сучасні методи лікування абдомінального компартмент-синдрому. Проаналізовано результати лікування 33 хворих, прооперованих в ургентному порядку у 2014 - 2016 рр. Чоловіків було 28 (85 %), жінок - 5 (15 %). Середній вік чоловіків становив (58,5 +- 1,5) року, жінок - (65,2 +- 1,6) року. Більшість хворих (69 %) були працездатного віку. Всім пацієнтам до операції і в післяопераційний період проводили вимірювання внутрішньочеревного тиску за непрямим методом шляхом визначення тиску в сечовому міхурі з використанням закритої системи Unometer Abdo-Pressure. У разі підвищення тиску понад 35 мм рт. ст. виконували декомпресійну лапаротомію. В післяопераційний період підвищення внутрішньочеревного тиску діагностовано у 25 (75,8 %) хворих: внутрішньочеревну гіпертензію I ступеня - у 7 (28,0 %), II ступеня - у 9 (36,0 %), III - у 5 (20,0 %), IV - у 4 (16,0 %). У разі I - II ступеня летальних наслідків не було, за III - IV ступеня - летальність становила 20 % (5 хворих). Використання плоских вакуумних дренажів у лапаротомній рані надало змогу стабілізувати стан хворих за дві програмовані санації черевної порожнини у 6 (24 %) пацієнтів, за три - у 3 (12 %). Це надало змогу провести закриття лапаротомної рани. Висновки: частота розвитку внутрішньочеревної гіпертензії у хворих, прооперованих з приводу гострої абдомінальної патології, становила 75,8 %. У 9 (36 %) хворих виникла потреба у виконанні декомпресійної релапаротомії. Застосування в комплексному лікуванні абдомінального компартмент-синдрому назоінтестинальної декомпресії та плоских вакуумних дренажів надало змогу стабілізувати стан черевної порожнини та провести закриття лапаротомної рани через (7,0 +- 1,2) доби і знизити летальність до 20 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського