РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679455<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попович Я. М. 
Оцінка стану гемодинаміки у пацієнтів з тромбозами системи нижньої порожнистої вени залежно від способу лікування / Я. М. Попович // Хірургія України. - 2018. - № 1. - С. 55-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити параметри кровоплину в пацієнтів з тромбозами системи нижньої порожнистої вени залежно від способу лікування. Проаналізовано результати обстеження та лікування у 2006 - 2016 рр. 665 пацієнтів (чоловіків - 279 (42,0 %), жінок - 386 (58,0 %)) з різними формами гострого тромбозу в системі нижньої порожнистої вени. Вік хворих - від 17 до 83 років, середній - (46,0 +- 2,3) року. Більшість пацієнтів (93,0 %) були працездатного віку. Залежно від лікування хворих було розподілено на групи: IА (n = 380) - повна або парціальна тромбектомія з/без хірургічної профілактики тромбоемболії легеневої артерії, IБ (n = 50) - комбіноване лікування (поєднання регіонарної тромболітичної терапії з імплантацією кава-фільтра (n = 31) або хірургічної тромбектомії з інтраопераційною регіонарною тромболітичною терапією (n = 19)) з хірургічною профілактикою тромбоемболії легеневої артерії, 11 (n = 235) - консервативна терапія. Для обстеження застосували лабораторні та інструментальні (ультразвукові дослідження, рентгеноконтрастна флебографія, мультиспіральна комп'ютерна томографія з внутрішньовенним контрастуванням, радіоізотопна флебосцинтиграфія та ехокардіографія) методи дослідження. Усім пацієнтам призначали антикоагулянту, інфузійно-спазмолітичну та компресійну терапію незалежно від потреби в хірургічному лікуванні. Дезобструкція великих венозних колекторів у пацієнтів групи IА у разі парціальної тромбектомії сприяла значному збільшенню об'ємного кровоплину, а за радикальної - його відновленню до норми. Середній час транспорту по глибоких венах гомілки та стегнах зменшився з 53 - 68 до 7 - 12 і 11 - 18 с у разі радикальної та парціальної тромбектомії відповідно, лінійна швидкість кровоплину зросла з 1 - 3 до 9 - 18 і 4 - 9 см/с, індекс навантаження - з 1,0 - 2,0 до 2,8 - 3,4 та 2,2 - 2,8. У II групі середній час транспорту після лікування становив 22 - 32 с, лінійна швидкість кровоплину - 2 - 6 см/с, індекс навантаження - 1,0 - 1,5, групі IБ - відповідно 9 - 14 с, 7 - 11 см/с, 2,3 - 3,0. У разі формування артеріовенозної фістули діаметром до 4 мм ознак перевантаження правих відділів серця та симптомів "обкрадання" периферичного артеріального русла не виявляли. Виконання апаратної каваплікації після тромбектомії з нижньої порожнистої вени не погіршує венозне повернення до серця. Висновки: хірургічне відновлення прохідності венозних магістралей після парціальної тромбектомії та комбінованого лікування поліпшує венозний кровоплин, а за радикальної тромбектомії - відновлює його до норми. У разі консервативного лікування венозний кровоплин не наближається до норми внаслідок формування виражених ознак хронічної венозної недостатності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.35 + Р410.230.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського