РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000679458<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коваленко О. М. 
Діагностика та лікування синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові у обпечених / О. М. Коваленко, Г. П. Козинець, В. П. Циганков, А. О. Коваленко // Хірургія України. - 2018. - № 1. - С. 75-79. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити порушення системи гемостазу в гострий період опікової хвороби у тяжкообпечених для профілактики тромботичних ускладнень і проведення раннього хірургічного лікування. Стан системи зсідання крові вивчено у 80 пацієнтів з глибокими дермальними опіками площею від 20 до 60 % поверхні тіла в період з 1-ї до 14-ї доби після травми. Вік хворих - від 18 до 65 років. Досліджено такі параметри гемостазу: кількість тромбоцитів, вміст у сироватці крові фібриногену, розчинного фібрину, антитромбіну III, протеїну C, активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ), протромбіновий індекс, загальна фібринолітична активність плазми крові. В 1-шу добу після опікової травми у хворих усіх груп тяжкості спостерігали помірно подовжений час зсідання крові зі збереженим рівнем тромбоцитів і фібриногену. Зниження АЧТЧ у 1-шу - 2-гу добу після травми у хворих з індексом тяжкості ураження понад 90 може свідчити про першу фазу синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання, збільшення АЧТЧ на 3-тю - 5-ту добу після травми і про можливість кровотечі, особливо під час раннього висічення некротичних тканин. У тяжких хворих спостерігали зниження рівня антитромбіну III протягом перших 3 діб після опікової травми та часу рекальцифікації до (45,0 +- 5,4) с. Хворі з вкрай тяжкими опіками одержували (1,5 +- 0,3) л свіжозамороженої плазми щодня протягом (6,0 +- 1,5) доби і (0,6 +- 0,1) л в наступні 10 діб. Висновки: у хворих з глибокими поширеними опіками встановлено чинники ризику розвитку тромботичних ускладнень: збільшення рівня фібриногену (>> 5,5 г/л), розчинного фібрину (>> 4 мг/100 мл), АЧТЧ (>> 45 с), зниження вмісту антитромбіну III і протеїну C (<< 75 %) та загальної фібринолітичної активності (<< 65 %). У разі великих глибоких опіків функціонування системи гемостазу має фазовий характер. Прискорення зсідання крові відбувається протягом 1 - 2-ї доби після травми, але вже з 3 - 4-ї доби розвивається гіпокоагуляція зі споживанням факторів зсідання. Корекції системи гемостазу досягають введенням свіжозамороженої плазми крові в дозі до 20 мл/кг маси тіла і прямих антикоагулянтів (гепарину) в дозі 150 - 300 ОД/кг на добу до досягнення АЧТЧ 40 - 60 с, часу рекальцифікації до 2 хв, рівня антитромбіну III понад 60 - 70 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1 + Р252.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського